Tygodnik „Idziemy” na 1 grudnia ukazał się drukiem i w e-wydaniu: www.egazety.pl/wydawnictwo-warszawsko-praskie/e-wydanie-idziemy.html oraz eprasa.pl/news/idziemy.
W najnowszym numerze warto przeczytać:
Co zrobić, żeby wiara była osobistą relacją z Jezusem, a nie tylko zbiorem zewnętrznych praktyk – wyjaśnia ks. prof. Robert Skrzypczak w rozmowie z Ireną Świerdzewską: Wróćmy do źródła.
Historie ludzi, których nawrócenie było całkiem zwyczajne, opisuje Barbara Stefańska w reportażu: Bliżej Jezusa.
Nowy przedmiot edukacja zdrowotna wywróci patrzenie na seksualność i rodzinę – bulwersujące plany ministerstwa edukacji relacjonuje Monika Odrobińska w artykule: To dopiero początek.
Jakie konsekwencje dla Polski będzie miało wyzwalanie się państw globalnego Południa z dominacji Zachodu? – zastanawia się Piotr Kościński w raporcie: Dokąd zmierza globalne Południe.
Jaki wybór ma katolik, jeśli w drugiej turze wyborów prezydenckich przyjdzie mu wybierać między Trzaskowskim i Nawrockim? – pokazuje ks. Henryk Zieliński w komentarzu: Gra o wszystko.
O sytuacji powodzian dziś mówi Damian Derlicki z Caritas Polska w rozmowie z Barbarą Stefańską: Wyścig z czasem.
Dlaczego dzisiejsze czasy są trudniejsze niż czasy zaborów, wojny czy komuny – analizuje o. Dariusz Kowalczyk SJ w felietonie: Czas zamętu.
Sylwetki bohaterów II wojny światowej Henryka Sławika i Józsefa Antalla, ratujących na Węgrzech polskich i żydowskich emigrantów, przybliża Jan Józef Kasprzyk w tekście: Samarytanie nad Balatonem.
Jeśli rodzice nie będą chcieli walczyć o swoje dzieci w imię „świętego spokoju”, to jutro będzie za późno – stwierdza Weronika Kostrzewa w felietonie: Wiele nam dano i wiele zadano.
Co może dać refleksja nad ewangelią z niedzieli – odpowiedź w eseju ks. Łukasza Piotrowskiego: Jak dobrze przeżyć Adwent?
Dlaczego rodzice krzywdzą swoje dzieci, modelując ich życie według własnych planów? – pyta Anna Wardak w komentarzu: Wizytówka.
Jakiej pomocy potrzebują małżonkowie, gdy potomstwo nie przychodzi – o działaniach duszpasterstwa „Abraham i Sara” pisze Iwona Budziak w tekście: Aby nie byli sami.
O różnicach między świeckim a chrześcijańskim spojrzeniem na nadzieję pisze Anna Meetschen w komentarzu: Rok nadziei.
Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 24 listopada i wcześniejszych numerów tygodnika.