1 grudnia
piątek
Natalii, Eligiusza, Edmunda
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 25 czerwca - "Jak być tatą?"

Ocena: 4.8
665

Tygodnik „Idziemy” na 25 czerwca ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Jak być tatą? – Czy tata inaczej wychowuje syna, a inaczej córkę? – z Januszem Wardakiem, doradcą rodzinnym i ojcem dziesięciorga dzieci, rozmawia Monika Odrobińska.

Kapitan rodziny – Poczucie własnej wartości, kobiecego piękna, męskiej siły zawdzięczają ojcom. Dobre relacje z ojcami mocno zaważyły na ich dorosłym życiu. Historii wysłuchała – Irena Świerdzewska.

Znikające ojcostwo – Kryzys ojcostwa splatający się z kryzysem męskości, który jest wielkim problemem dla świata i dla ludzkości, stanowi również poważne zagrożenie dla Kościoła. Zamazuje w ludziach obraz Boga jako Ojca, bo słowo „ojciec” coraz częściej bywa synonimem kogoś nieobecnego i nieodpowiedzialnego – zauważa ks. Henryk Zieliński.

Lekarz decyduje – Nawiązując do przypadku p. Doroty ze szpitala w Nowym Targu – jaką decyzję podjąłby, gdyby pacjentce w ciąży przedwcześnie odeszły wody płodowe? – z prof. Bogdanem Chazanem, ginekologiem i położnikiem, rozmawia Irena Świerdzewska.

Koniec naiwności – Homoseksualizm i rozwiązłość po 1968 r. czy raczej klerykalizm? Co jest główną przyczyną nadużyć seksualnych wobec nieletnich? I jak Kościół pod rządami posoborowych papieży radzi sobie z tym problemem? – analizuje ks. Henryk Zieliński.

Przekonujący głos – Pan Jezus stwierdził, że „między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela” (Mt 11,11). Nie możemy zatem pozwolić sobie na to, aby nie zawrzeć duchowej przyjaźni z tak wielką postacią – pisze ks. Jacek Stefański.

Wojny najemników – Członkowie Grupy Wagnera, prywatnej armii stworzonej w Rosji przez Jewgienija Prigożina, rekrutują się z mętów społecznych i odznaczają się niebywałym okrucieństwem. Ale różne armie najemników działają w wielu krajach. Przygląda się im Piotr Kościński. 

Noc radości – W wielu polskich miastach witamy lato podczas imprez plenerowych organizowanych w okolicach nocy świętojańskiej. Tak jak nasi przodkowie. Jednak oni bez sztucznego światła i hałasu głośników potrafili nadać tej nocy piękną oprawę i głęboki sens – pisze ks. Łukasz Piotrowski. 

Czerwony pasek możliwości – Wszyscy chcą być prymusami, a tylko nielicznym się udaje. I choć pozornie walka toczy się o uzyskanie średniej ocen 4,75, dającej prawo do otrzymania świadectwa z biało-czerwonym paskiem, to przecież stawka powinna być znacznie wyższa. Czy wiedza i umiejętności idą w parze z dobrymi ocenami? – zastanawia się Marta Kawalec. 

Pielgrzymka nadziei – Okrzyki „Solidarność!” i palce ułożone w znak V stanowiły tło drugiej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski przed 40 laty – jeszcze w stanie wojennym. Jakie przyniosła skutki? – pisze Barbara Stefańska. 

Mocne karty? – Czy PiS, mając tak mocne karty gospodarcze, może przegrać? Może. Jeśli gospodarka jest w kryzysie, partia rządząca ma pod górkę i prawdopodobieństwo zmiany jest wysokie. Jeśli mamy czas prosperity, pomaga to siłom sprawującym władzę, ale niczego nie gwarantuje. Szczególnie w naszych czasach, w których pojęcie prawdy zostało niemal całkowicie uśmiercone – zauważa Jacek Karnowski.

Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 18 czerwca i wcześniejszych numerów tygodnika. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 1 grudnia

Piątek, XXXIV Tydzień zwykły
Nabierzcie ducha i podnieście głowy,
ponieważ zbliża się wasze odkupienie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 21, 29-33
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Nowenna do św. Barbary 25 XI-3 XII
Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP: 29 XI-7 XII

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter