23 maja
wtorek
Iwony, Dezyderego, Kryspina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

2017

Więcej
PKB w zeszłym roku wzrosło o 2,7 proc.
niedziela, 29 stycznia 2017
PKB w zeszłym roku wzrosło o 2,7 proc., wobec 3,9 proc. w 2015 r. – uważają ekonomiści, z którymi rozmawiała PAP. Główny Urząd Statystyczny zweryfikuje te oczekiwania we wtorek, kiedy poda swoje szacunki dotyczące rozwoju polskiej gospodarki w 2016 r.


Urząd skarbowy wypełni PIT za ciebie
piątek, 27 stycznia 2017
Ministerstwo Finansów proponuje wprowadzenie kolejnego ułatwienia w rozliczeniach z fiskusem; będzie mógł ich dokonać urząd skarbowy – poinformował w piątek podczas konferencji prasowej wiceminister finansów Marian Banaś.


Euro bez wizerunku Franciszka
czwartek, 26 stycznia 2017
Papież Franciszek nie chce, aby jego wizerunek znalazł się na watykańskich monetach euro. W nowej edycji monet na 2017 rok będzie uwieczniony tylko herb papieża – potwierdził w rozmowie z niemiecką agencją katolicką KNA Watykański Urząd Filatelistyki i Numizmatyki.


Filary demografii
wtorek, 24 stycznia 2017
W ciągu 30 lat ubędzie 4 mln Polaków. Wśród 34 mln, które zostaną, co trzecia osoba będzie powyżej 65. roku życia, a co 10. – po osiemdziesiątce. Kto zarobi na ich emerytury?


Nad Bałtykiem powstanie największa grupa stoczniowa
poniedziałek, 23 stycznia 2017
Zakup Stoczni Szczecińskiej przez Fundusz Inwestycyjny Mars jest pierwszym krokiem w odbudowie polskiego przemysłu stoczniowego – podkreślali w poniedziałek przedstawiciele polskich władz na konferencji w Szczecinie. Nad Bałtykiem ma powstać największa grupa stoczniowa.


Co Biblia mówi o finansach?
niedziela, 22 stycznia 2017
Jak wyjść z długów? Co Biblia mówi o pieniądzach? Jak rozsądnie zarządzać domowym budżetem? Na te i inne pytania szukano odpowiedzi podczas konferencji „Biblia o finansach”, która odbyła się 21 stycznia w Krakowie.


Merkel nagrodzona za rozwój stosunków polsko-niemieckich
sobota, 21 stycznia 2017
Kanclerz Niemiec Angela Merkel została uhonorowana podczas Wielkiej Gali Liderów Polskiego Biznesu Nagrodą Specjalną Business Centre Club – Złotą Statuetką. Doceniono wkład Merkel w intensywny rozwój polsko-niemieckich stosunków gospodarczych. Statuetkę w imieniu kanclerz odebrał ambasador Niemiec Rolf Nikel.


Nowa linia produkcyjna w Hucie Miedzi Głogów
piątek, 20 stycznia 2017
W Hucie Miedzi Głogów I została uruchomiona największa na świecie instalacja pieca zawiesinowego i pieca elektrycznego. Symbolicznie otworzył ją prezydent Andrzej Duda, a poświęcił biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Tadeusz Lityński.


Kard. Parolin w Davos: Europa potrzebuje duszy
piątek, 20 stycznia 2017
– Unia Europejska wniosła wiele dobrego, dziś jednak przeżywa kryzys, dlatego trzeba jej przywrócić duszę, trzeba powrócić do zamysłu jej ojców założycieli, którzy byli ludźmi o silnych i głębokich przekonaniach – powiedział w Davos kard. Pietro Parolin.


Ostatnia konferencja Obamy
czwartek, 19 stycznia 2017
Ustępujący prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama powiedział w środę podczas ostatniej konferencji prasowej w Białym Domu, że powrót zimnowojennego klimatu utrudnia relacje z Rosją. Wyraził zaniepokojenie stanem stosunków izraelsko-palestyńskich i zapowiedział, że będzie zabierał głos w ważnych sprawach.


Archiwum

Wybierz dział:


SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły