24 września
sobota
Gerarda, Ruperta, Tomiry
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Ocena: 4.33599
63338
Fot. pixabay.com/CCO

Odpowiadając na prośby Internautów przedstawiamy terminarz najbliższych wydarzeń - tych, których nie warto przegapić.

Zapraszamy do jego współtworzenia. Jeśli wiecie Państwo o wartym uwagi wydarzeniu religijnym, formacyjnym, rocznicowym, naukowym czy kulturalnym - spotkaniu, nowej inicjatywie, rekolekcjach, koncercie, uroczystości itp. itd. - poinformujcie nas o tym pisząc na adres: wydarzenie@idziemy.com.pl lub na "kontakt". Z chęcią poinformujemy o nim innych.

 • #Synod2023 w Archidiecezji Warszawskiej >> synod.mkw.pl
 • Konferencja dla katechetów specjalnych. O pomysłach na prowadzenie zajęć religii z dziećmi o różnych niepełnosprawnościach porozmawiają uczestnicy IX Ogólnopolskiej Konferencji Katechetów Specjalnych, która odbędzie się w dn. 7-9 października w Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym na Bielanach przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie. Konferencja jest skierowana do katechetów, którzy uczą osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Zapisy do 30 września wyłącznie on-line, szczegóły: www.archwwa.pl/wydarzenia/viii-ogolnopolska-konferencja-katechetow-specjalnych-dzien-2-2-2/
   
 • Rekolekcje dla kapłanów. „Ołtarz źródłem kapłańskiej świętości” – pod takim hasłem w dn. 7-10 listopada, w Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej k. Wyszkowa odbędą się rekolekcje dla kapłanów. Prowadzenie: o. Rajmund Guzik OCist. Opłata: ofiara. Zgłoszenia: centrum@loretto.pl  Formularz zgłoszeniowy: https://loretto.pl/rekolekcje-dla-kaplanow/
   
 • Warsztaty z zakresu spowiednictwa. Ks. Andrzej Kufilkowski, dziekan dekanatu grochowskiego, 15 października zaprasza wszystkich kapłanów diecezjalnych i zakonnych posługujący na terenie diecezji warszawsko-praskiej na warsztaty z zakresu spowiednictwa. Potwierdzenie uczestnictwa należy wysłać sms-em  pod nr. telefonu: 601313686. Bp Romuald Kamiński zachęca kapłanów do skorzystania z proponowanych warsztatów. Na owocne przeżycie spotkania z serca błogosławi i otacza modlitwą – czytamy na stronie internetowej diecezji warszawsko-praskiej. Program: godz. 10.00 – rozpoczęcie i modlitwa, godz. 10.15 – konferencja „Kiedy Sakrament Pojednania staje się rzeczywiście Sakramentem Odrodzenia?”, godz. 11.30 -  konferencja „Trudniejsze celebracje Sakramentu Pojednania”, godz. 12.15 – dyskusja i pytania. Konferencje wygłosi O. Kazimierz Fryzeł CSsR. Miejsce: parafia św. O. Pio w Warszawie, ul. Gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” 1.
   
 • Kurs przedmałżeński w jęz. angielskim. Ks. Robert Wielądek, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin w diecezji warszawsko-praskiej zaprasza zainteresowanych narzeczonych na kurs, który rozpocznie się w listopadzie. Zapisy drogą mailową: rwil8@wp.pl (z adnotacją kurs przedmałżeński po angielsku).
   
 • Ekumeniczna modlitwa za uchodźców. Wspólnota Sant'Egidio już po raz ósmy zaprasza na ekumeniczne nabożeństwo w ramach Tygodnia Modlitwy za Uchodźców „Umrzeć z nadziei".  Nabożeństwo pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza odbędzie się 28 września o godz. 20.00 w parafii św. Barbary przy ul. Nowogrodzkiej 51 w Warszawie.
   
 • Dzień św. Franciszka. Na terenie przed kościołem pokamedulskim, przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie, odbędzie się 2 października Dzień św. Franciszka i Lasu Bielańskiego. Rozpoczęcie o godz. 11.00 Mszą Świętą, ok. godz. 12.00 błogosławieństwo zwierząt, 12.15 koncert folkloru warszawskiego Kapela z Targówka, 14.00 przedstawienie „Ostatnie Drzewo” z cyklu Niedzielne Bajeczki w wykonaniu Teatru Conieco. Imprezie towarzyszyć będzie kiermasz rękodzieła ludowego i swojskiego jadła. Patronat medialny nad wydarzeniem objął tygodnik „Idziemy”.
   
 • Poświęcenie maryjnej kaplicy. 1 października o godz. 12.00 kard. Kazimierz Nycz poświęci kaplicę Matki Bożej Królowej Korony Polskiej w parafii Matki Bożej Królowej Polski na stołecznym Marymoncie, ul. Gdańska 6a.
   
 • 12. Noc Świadectw. W stołecznej parafii św. Michała, ul. Puławska 95, w sobotę 24 września o godz. 19.30  rozpocznie się Noc Świadectw, na którą złożą się 10 świadectw, Msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu, uwielbienie i modlitwa wstawiennicza. W tym roku oprawę muzyczną zapewni Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej. Transmisja: https://www.facebook.com/NocSwiadectw oraz http://parafiamichal.pl/
   
 • Po stracie dziecka poczętego. Rekolekcje dla osób po stracie dziecka poczętego, w dn. 5-7 października w parafii św. Anny w Piasecznie, pl. Piłsudskiego 10, poprowadzi ks. Wojciech Szychowski, psycholog i psychoterapeuta.
   
 • Szkolenie liturgiczne dla fotografów i operatorów kamer. Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej Warszawsko – Praskiej organizuje 8 listopada szkolenie liturgiczne dla fotografów i operatorów kamer, którzy zajmują się dokumentowaniem uroczystości religijnych. Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające odbyty kurs. Szkolenie odbędzie się w auli Akademika Praskiego przy ul. Floriańskiej 3a w Warszawie w godz. 10.00 – 13.00. Koszt 100zł od osoby, płatne na miejscu. Zgłoszenia do 31 października pod adresem: duszpasterstwo@diecezja.waw.pl. Należy podać imię i nazwisko, adres do korespondencji, miejsce pracy w przypadku agencji fotograficznej lub własnej firmy wykonującej usługi fotograficzne. Należy dołączyć scan zdjęcia (min.300dpi),  które zostanie umieszczone na zaświadczeniu – informuje ks. Tomasz Kalinowski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego.

 

OGŁOSZENIA INNE

 • Pomoc w katechezie parafialnej. Na stronie internetowej diecezji warszawsko-praskiej www.diecezja.waw.pl zamieszczony został wykaz materiałów pomocnych w katechezie parafialnej przygotowującej do pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii i sakramencie bierzmowania.

 • Nowe ankiety katechetyczne. Wydział Nauki Katolickiej Diecezji Warszawsko-Praskiej informuje, iż do 30 września każda parafia ma obowiązek złożyć w Wydziale Nauki Katolickiej ankiety katechetyczne, według formularza zamieszczonego na stronie internetowej diecezji warszawsko-praskiej. Szczegóły: www.diecezja.waw.pl

 • Szkoła Śpiewu Liturgicznego. Przy klasztorze o. dominikanów na Służewie od października rusza weekendowa odpłatna Szkoła Śpiewu Liturgicznego, zajęcia będą prowadzić uznani praktycy śpiewu liturgicznego.

WYDARZENIA CYKLICZNE

 • 2022 r. - środy godz. 18.00
  Środy ze św. Janem Pawłem II
  Konkatedra Matki Bożej Zwycięskiej. W każdą środę w ramach homilii w czasie Mszy Świętej o godz. 18:00 przypominamy sobie słowa i nauczanie św. Jana Pawła II kierowane do Polaków w czasie Jego pielgrzymek do Ojczyzny.
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 września

Sobota, XXV tydzień zwykły
Nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus, śmierć zwyciężył,
a na życie rzucił światło przez Ewangelię.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 9, 43b-45
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter