23 maja
czwartek
Iwony, Dezyderego, Kryspina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Ocena: 3.99199
98174
Fot. pixabay.com/CCO

Odpowiadając na prośby Internautów, przedstawiamy terminarz najbliższych wydarzeń – tych, których nie warto przegapić.

Zapraszamy do jego współtworzenia. Jeśli wiecie Państwo o wartym uwagi wydarzeniu religijnym, formacyjnym, rocznicowym, naukowym czy kulturalnym – spotkaniu, nowej inicjatywie, rekolekcjach, koncercie, uroczystości itp. –poinformujcie nas o tym, pisząc na adres: wydarzenie@idziemy.com.pl lub na "kontakt". Z chęcią poinformujemy o nim innych.

#Synod2023 w Archidiecezji Warszawskiej >> synod.mkw.pl

 • Majowe na Pradze. W każdy wtorek i czwartek maja, o godz. 19.00 przed figurą Matki Bożej przy Domu Słowa Bożego, ul. Grochowska 194/196 nabożeństwo majowe prowadzą studenci DA Arka. 

 • O Kościele. Na Scenie Stygmat, sali widowiskowej w podziemiach kościoła Wszystkich Świętych Plac Grzybowski 3/5 trwa cykl comiesięcznych spotkań formacyjnych Credo in Ecclesiam, w trakcie których wygłaszane są konferencje dotyczące Kościoła. Wśród tematów m.in. biblijne obrazy Kościoła, geneza Kos?cioła, Kościół w myśli Benedykta XVI. Poruszone zostaną również kwestie znaczenia sztuki w Kościele, jej wpływu na wiarę. Konferencje te wygłoszone zostaną przez wybitnych i znanych specjalistów w tych dziedzinach. 22 maja o godz. 19.00 parafia zaprasza na spotkanie z Waldemarem Piotrowskim: „Obrazy Kościoła w myśli Josepha Ratzingera / Benedykta XVI”. 

 • Teatr Klasyki Polskiej. Spektakl „Król i caryca” Teatru Klasyki Polskiej, w reż. Jerzego Zelnika, obejrzeć można 24 i 25 maja o godz. 19.00 na Scenie Stygmat, sali widowiskowej w podziemiach kościoła Wszystkich Świętych, Plac Grzybowski 3/5. Informacje o biletach: https://wsercustolicy.pl/event/ spektakl-krol-i-caryca-rez-jerzy-zelnik-teatr-klasyki-polskiej-2/

 • Święcenia kapłańskie. W archidiecezji warszawskiej 25 maja o godz. 10.00 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście, ul. Świętojańska 8, kard. Kazimierz Nycz udzieli święceń prezbiteratu. Z kolei w diecezji warszawsko-praskiej święceń prezbiteratu 1 czerwca o godz. 10.00 w katedrze św. Floriana na Pradze, ul. Floriańska 3, udzieli bp Romuald Kamiński.    

 • Święto Saskiej Kępy. 25 maja mieszkańcy i goście będą mieli okazję uczestniczyć w kolejnej edycji Święta Saskiej Kępy, które odbędzie się pod hasłem: „Wiosna, ach to ty!”. Impreza w godz. 14.00-22.00 obejmie ul. Francuską od ronda Waszyngtona do ul. Zwycięzców. W programie koncerty gwiazd, m.in.: T. Love i Stanisława Soyki, a od godz. 10.00 gry i zabawy w Ośrodku Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 im. dr. Henryka Jordana, ul. Nobla 18.

 • Podróż do wnętrza. 26 maja o godz. 16.00 Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce oraz Akademia Katolicka w Warszawie zapraszają na pokaz filmowy z cyklu kina dyskusyjnego „Forum Filmów Nie-Zwyczajnych” na film „Wolni. Podróż do wnętrza”. To klimatyczny, wyciszający i dający wytchnienie, odsłaniający kulisy życia kontemplacyjnego hit z hiszpańskich kin. Spotkanie filmowe poprowadzi o. dr Marek Kotyński CSsR, filmoznawca, teolog duchowości oraz wykładowca AKW. Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B.  

 • Jubileusz w Zabrańcu. 26 maja o godz. 11.00 Mszy Świętej z okazji 40-lecia poświęcenia kościoła Chrystusa Miłosiernego w Zabrańcu, ul. Księdza Skonieckiego 3, będzie przewodniczył bp Romuald Kamiński. 

 • Relikwie męczennika. 26 maja Mszy Świętej o godz. 16.00 połączonej z wprowadzeniem relikwii bł. Stefana Wyszyńskiego do parafii św. Klemensa Papieża i Męczennika w Klembowie, ul. Generała Żymirskiego 39, będzie przewodniczył bp Romulad Kamiński.  

 • Wiara i duch czasu. Stowarzyszenie Soli Deo zaprasza zainteresowanych (szczególnie studentów) na cykl „Z Duchem Czasu!” w ramach którego w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, plac Politechniki 1, wysłuchać będzie można ciekawych, inspirujących i wartościowych konferencji. 20 maja o godz. 18.00 ks. Grzegorz Pakowski wygłosi konferencję "A słowo stało się algorytmem". 28 maja o godz. 18.00 ks. Piotr Jarosiewicz opowie o "Walce z grzechem, własnymi słabościami i pokusami, w kontekście Medjugorje". Wstęp wolny. 

 • Jak wychowywać? Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zaprasza na konferencję naukową „Dziecko w świecie (anty)wartości. Jak wychowywać po chrześcijańsku”, której celem jest wspólne poszukiwanie uzasadnień naukowych dla chrześcijańskich wartości moralnych oraz przekazanie tej wiedzy rodzicom i wychowawcom. Eksperci z różnych dziedzin nauki oraz praktycy będą dzielić się wiedzą, doświadczeniami i uwagami dotyczącymi roli wartości chrześcijańskich w procesie wychowania oraz uwarunkowań tego procesu. Konferencja 25 maja w godz. 9.30-17.00 w bud. 21, auli 108 (lub online dla zarejestrowanych uczestników), ul. Wóycickiego 1/3. Udział w konferencji bezpłatny, obowiązuje rejestracja na stronie: https://konferencja.prodoteo.pl/. Wydarzenie objęte patronatem medialnym tygodnika Idziemy. 

 • Apel bp. Kamińskiego. W związku z obchodzonym 2 czerwca w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie Dniem Dziękczynienia bp Romuald Kamiński zachęca wiernych z diecezji warszawsko-praskiej i księży proboszczów do przeprowadzenia zbiórki do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej. Zbiórka powinna odbyć w parafiach w niedzielę 2 czerwca

 • Akademicka procesja. Kościół św. Anny w Warszawie zaprasza duszpasterstwa akademickie i postakademickie, grupy młodzieżowe i wspólnoty stolicy, by w niedzielę 2 czerwca jako młody Kościół przeszły razem w procesji eucharystycznej i oddały chwałę Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Procesja wyruszy po Mszy Świętej o godz. 19.00 w kościele akademickim św. Anny, ul. Krakowskie Przedmieście 68, i przejdzie Traktem Królewskim do kościoła Świętego Krzyża. Organizatorzy zachęcają uczestników do zaangażowania do jednej z pięciu sekcji: śpiewu, liturgicznej, sypania kwiatów, instrumentalnej, organizacyjnej. Formularz zgłoszeniowy na stronie: swanna.waw.pl. 

 • Wyniki konkursu. Ogłoszone zostały wyniki konkursu diecezjalnego „Mój nauczyciel wiary”. Spotkanie z biskupem Romualdem Kamińskim i rozdanie nagród nastąpi 4 czerwca o godz. 11.00 w auli kurialnej przy ul. Floriańskiej 3. Zaproszone są nagrodzone i wyróżnione osoby wraz z opiekunami. Obecność należy potwierdzić do 25 maja, pisząc na adres mailowy: wnkpraga@gmail.com. Listę Laureatów w poszczególnych kategoriach znaleźć można na stronie: diecezja.waw.pl.  

 • 40-lecie w Miętnem. Spotkaniem Młodych przy Krzyżu 7 czerwca o godz. 10.00 rozpoczną się uroczystości związane z 40-leciem zwycięskiej obrony krzyża w Zespole Szkół Rolniczych w Miętnem w powiecie garwolińskim. Program obchodów obejmuje spotkanie młodzieży, Eucharystię, spotkanie absolwentów oraz wieczorne widowisko muzyczne skomponowane specjalnie na tę okazję. Prezydent RP Andrzej Duda objął uroczystości patronatem honorowym. Patronat medialny sprawuje tygodnik „Idziemy”. 

 • Dla ministrantów i lektorów. 15 czerwca odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów do Wąwolnicy – Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej. Zgłoszenia do ks. Łukasza Krupy, Diecezjalnego Duszpasterza Służby Liturgicznej w praskiej diecezji, mailowo na adres: ks.lukasz.krupa@gmail.com. Autokar będzie podstawiony na parking przy parafii NSPJ w Starej Miłośnie, ul. Borkowska 1, Warszawa-Wesoła o godz. 8.00. Można zostawić na parkingu parafialnym samochód. Koszt pielgrzymki: 30zł. Program: https://lso-diecezja-lublin.pl/x-ogolnopolska-pielgrzymka-ministrantow-i-lektorow/

WYDARZENIA CYKLICZNE:

 • każda druga niedziela miesiąca o godz. 12.30
  W paulińskim kościele Ducha Świętego, ul. Długa 3 w Warszawie, będącym diecezjalnym sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia, sprawowana jest Msza Święta z błogosławieństwem dla małżonków proszących o potomstwo i spodziewających się narodzin dziecka, wraz z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. 

   
 • wtorki i czwartki o godz. 20.00
  Świątynia Opatrzności Bożej w Wilanowie, ul. Prymasa Augusta Hlonda 1 zaprasza na cykl katechez dla dorosłych i młodzieży. Przychodzą różne chwile zwątpienia, kryzysów i smutków w wierze, także z powodu grzechu. W tej ciemności Jezus przychodzi i wyciąga nas do światła swojej miłości, otwierając przed nami drogę nawrócenia i podążania we wspólnocie, gdzie „drugi jest Chrystusem”.
   
 • trzecie czwartki miesiąca
  Harcerki i harcerze ze wszystkich organizacji skautowych zaproszeni są na cykliczne spotkania w w katedrze WP, ul. Długa 13/15. Eucharystia o godz. 18.00, potem spotkanie zakończone agapą. 
   
 • każdy drugi piątek miesiąca, w godz. 19.00-21.00
  Na pustyni. Masz trudny czas? Problemy cię przerastają? Nie umiesz dobrze rozeznać? Przyjdź na adorację w ciszy: przy ul. Dobrogniewa 6 w Warszawie w Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej. Na miejscu możliwość spowiedzi oraz rozmowy z księdzem lub siostrą. Więcej informacji i zgłoszenia u s. Lilianny, tel. 731 756 561.
   
 • każdy trzeci wtorek miesiąca o godz. 19.00
  Od 21 listopada kościół Przemienienia Pańskiego w Sulejówku Miłośnie zaprasza do parafialnego kina Kurtyna na cykl spotkań z ciekawymi postaciami pt. „Rozmowy Wiary-Godne”, który poprowadzi Ewa Pietrzak z Radia Warszawa. Pierwszym gościem cyklu był ks. prałat Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”, który mówił o wyzwaniach Kościoła i Ojczyzny po Synodzie i ostatnich wyborach. Wstęp wolny. 
   
 • 1 i 3 wtorki miesiąca o godz. 19.00
  Duszpasterstwo Młodych Małżeństw zaprasza małżeństwa do 5 lat stażu do wspólnej formacji. Spotkania odbywają się w kościele Świętego Krzyża w Warszawie w salce św. Rocha (wejście od ul. Traugutta). Tematy spotkania dotyczą zarówno treści teologicznych, jak i psychologicznych, które mają pomóc budować relację.
   
 • trzecie czwartki miesiąca
  Duszpasterstwo Harcerzy Diecezji Warszawsko-Praskiej zaprasza do Katedry Polowej Wojska Polskiego NMP Królowej Polski w Warszawie, Długa 13/15 na cykl spotkań harcerskich dla wędrowników i instruktorów z różnych organizacji harcerskich. O godz. 18.00 Msza św., a po jej zakończeniu spotkanie tematyczne z wymianą harcerskich doświadczeń.

   
 • we wtorki i czwartki
  Angielski dla seniorów.  Bezpłatne zajęcia językowe dla seniorów odbywają się w Legionowie we wtorki w godz. 12.30-14.00 lub w czwartki w godz. 9.00-10.30 w budynku Urzędu Miejskiego na ul. Piłsudskiego 3, wejście od ul. Kopernika.

   
 • wtorki godz. 19.00
  Msze św. za wstawiennictwem bł. kard. Wyszyńskiego
  Archikatedra Warszawska św. Jana Chrzciciela, ul. Świętojańska 8, Warszawa

   
 • środy godz. 18.00
  Środy ze św. Janem Pawłem II
  Konkatedra Matki Bożej Zwycięskiej. W każdą środę w ramach homilii w czasie Mszy Świętej o godz. 18:00 przypominamy sobie słowa i nauczanie św. Jana Pawła II kierowane do Polaków w czasie Jego pielgrzymek do Ojczyzny.
 • środy po Mszy św. o godz. 18.00
  Warszawska Grupa Modlitwy Terezjańskiej zaprasza osoby, które chcą praktykować (modlitwę myślną) według nauczania św. Teresy od Jezusa i świętych Karmelu, na spotkania modlitewne w kaplicy św. Józefa przy klasztorze Karmelitów Bosych, ul. Racławicka 31 w Warszawie.

 • każdy 3. czwartek miesiąca godz. 19.00
  Rozpal wiarę. Parafia św. Włodzimierza przy ul. Kondratowicza 2 w Warszawie zaprasza na cykl spotkań „Rozpal swoją wiarę”.
  Spotkania skierowane są do wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiary. 

 • przez cały rok, każdego 29 dnia miesiąca
  „Spotkanie ze św. Urszulą”. Msza św. za ludzi starszych, chorych, cierpiących z powodu straty bliskich. Siostry urszulanki zapraszają o godz. 18:00 na Mszę św., a po niej na spotkanie. Kaplica sióstr urszulanek na Powiślu, ul. Wiślana 2.

 • każda sobota 
  Nabożeństwo do Patronki Warszawy.
  W sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Warszawie, ul. Świętojańska 8, w każdą sobotę odprawiane jest o godz. 19.15 – nabożeństwo przed cudownym obrazem Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, Patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Prośby i podziękowania do MB Łaskawej oraz Różaniec – jedna część. Następnie o godz. 20.00 – Msza Święta w intencji próśb i podziękowań Pani Łaskawej.

 • Nabożeństwa do świętych. Parafia św. Antoniego z Padwy w Warszawie, ul. Senatorska 31 zaprasza na nabożeństwa stałe przy relikwiach świętych. W każdy poniedziałek po Mszy Świętej o godz. 18.00 modlitwa ze św. Franciszkiem z Asyżu o nowe i święte powołania do służby w Kościele. We wtorek o godz. 8.00 i 18.00 Eucharystia w intencjach powierzanych św. Antoniemu z Padwy. W środy modlitwa ze św. Janem Pawłem II w intencji rodzin, a zwłaszcza rodzin zmagających się z problemem bezdzietności. W czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00 modlitwa z bł. Hanną Chrzanowską za parafian, służbę zdrowia i uchodźców. W piątek po Eucharystii o godz. 18.00 modlitwa ze św. José Sánchezem del Río w intencji dzieci i młodzieży, zwłaszcza doznających przemocy. W niedzielę o godz. 20.00 Msza Święta z bł. Pier Giorgio Frassatim w intencji studentów, grupy modlitewnej Towarzystwa Ciemnych Typów, której współzałożycielem był wspomniany święty, sportowców i miłośników gór.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 maja

Czwartek, VII Tydzień zwykły
Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Chrystus, chociaż był Synem,
nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 19, 25-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Urszuli Ledóchowskiej 20-28 majaBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter