25 września
poniedziałek
Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Ocena: 4.14066
84329
Fot. pixabay.com/CCO

Odpowiadając na prośby Internautów, przedstawiamy terminarz najbliższych wydarzeń - tych, których nie warto przegapić.

Zapraszamy do jego współtworzenia. Jeśli wiecie Państwo o wartym uwagi wydarzeniu religijnym, formacyjnym, rocznicowym, naukowym czy kulturalnym - spotkaniu, nowej inicjatywie, rekolekcjach, koncercie, uroczystości itp. - poinformujcie nas o tym, pisząc na adres: wydarzenie@idziemy.com.pl lub na "kontakt". Z chęcią poinformujemy o nim innych.

#Synod2023 w Archidiecezji Warszawskiej >> synod.mkw.pl

 • Stypendia JPII dla studentów. Do 10 października studenci warszawskich uczelni publicznych i prywatnych mogą ubiegać się o stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Stypendia trafią do osób, które oprócz dobrych wyników w nauce mogą pochwalić się sukcesami artystycznymi, naukowymi, sportowymi lub zaangażowaniem w działalność społeczną (np. wolontariat). Formularz wniosku należy wypełnić przez internet. Szczegółowe info na stronie stypendiajp2.pl.

 • Warsztaty dla kobiet z Janem Pawłem II. Instytut Papieża Jana Pawła II zaprasza 23 września w godz. 10.00-18.00 wszystkie kobiety, na jednodniowe warsztaty w oparciu o słowa papieża z Listu do kobiet. Warsztaty poprowadzą:  „Kobieta i jej role, czyli kochaj siebie, by mądrze kochać innych” - Mira Jankowska, twórczyni Mistrzowskiej Akademii Miłości, „Od głębi samotności do trwałej relacji” - Danuta Ługowska, psychologi i terapeutka, „Kobiece serce – jak usłyszeć jego tęsknoty i odpowiedzieć na nie” - Ewa Stradomska,  – trenerka komunikacji empatycznej, mediatorka. Warsztaty odbędą się w IPJP II, ul. Prymasa Augusta Hlonda 1 w Warszawie. Warsztaty są bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona. Rejestracja obowiązkowa. Szczegóły i formularz zgłoszeniowy na stronie: https://ipjp2.pl/warsztaty-geniusz-kobiety-edycja-2023/ 
   
 • Dzień seniora i chorego. VI Diecezjalny Dzień Seniora i Chorego Diecezji Warszawsko-Praskiej odbędzie się w 23 września w sanktuarium św. Ojca Pio, ul. Fieldorfa 1. Spotkanie adresowane jest do wszystkich seniorów, chorych, osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Od godz. 10.00 przewidziana jest strefa medyczna, o godz. 11.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu chorych, a następnie strefa edukacyjno-profilaktyczna oraz strefa kulinarna. Tygodnik Idziemy objął wydarzenie patronatem medialnym.
   
 • Wystawa o powstańcach. Biblioteka Publiczna im. Stanisława Staszica w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy zaprasza do zwiedzania wystawy „Artyści w Powstaniu Warszawskim” w Galerii Aneks Bielański, znajdującej się przy ul. Romaszewskiego 19 w Warszawie. Wakacyjne godziny otwarcia biblioteki: pon. 12.00-19.00, wt. 10.00-16.00, śr. 12.00-19.00, czw. 12.00-19.00,  pt. 10.00-16.00. Wystawa dostępna do 24 września. Wstęp bezpłatny.
   
 • Piknik w Cegłowie. W Cegłowie na terenie Zespołu Szkolnego, ul. Poprzeczna 27, odbędzie się 24 września w godz. 13.00-18.00 Edukacyjno-Historyczno-Militarny piknik rodzinny. W programie m.in. koncerty, grill, dmuchańce, pokaz musztry, pokaz OSP, Wojska Polskiego, stanowisko rekonstrukcyjne – wyposażenie i uzbrojenie Polskiej Kawalerii z 1939 roku, pokaz samoobrony, pokazy taktyczne, pierwsza pomoc. Wstęp wolny. 
   
 • Koncerty Chopinowskie. W Łazienkach Królewskich, przy pomniku Chopina, w niedziele o godz. 12.00 i 16.00 odbywają się plenerowe koncerty fortepianowe. Ostatnie koncerty odbędą się 24 września. Dokładny harmonogram występów można znaleźć na https://estrada.com.pl
   
 • Spotkanie lekarzy. Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich z oddziału mazowieckiego zaprasza lekarzy i studentów 27 września na Mszę świętą oraz spotkanie połączone z konferencją „Primum non nocere”. Msza św. będzie odprawiana o godz. 18.00 w katedrze warszawsko-praskiej, zaś konferencja odbędzie się w małej auli Akademika Praskiego, ul. Floriańska 3a. Konferencję poprowadzi ks. dr Andrzej Jakacki SAC, wykładowca teologii dogmatycznej, misjonarz w Rwandzie.
   
 • Koncert zespołu „Mazowsze”. W parafii św. Michała Archanioła, ul. Puławska 95, zespół Mazowsze wystąpi 27 września o godz. 19.00.
   
 • Targi pracy. 27 września w Jadowie w godz. 11.00-15.00 odbędą się  VII powiatowe Targi Pracy.  W programie m.in. prezentacja firm, rekrutacja oraz punkt doradztwa zawodowego. Adres: Gminny Ośrodek Kultury w Jadowie, ul. Jana Pawła II 17. 
   
 • 40 Dni Dla Życia. Od 27 września do 5 listopada codziennie w godz. 18.00-20.00 pod pomnikiem Kopernika przy ul. Krakowskiego Przedmieście 4 w Warszawie będzie prowadzona kampania społeczna „40 Dni Dla Życia”. Poprzez modlitwę, czuwanie i post będzie można włączyć się  w ogólnoświatową akcję przeciwko aborcji. 
   
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu. W dniach 28-30 września w parafii św. Michała Archanioła, ul. Puławska 95, odbędzie się 40-godzinne nabożeństwo – trzydniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.
   
 • Konkurs na Bielanach. Na warszawskich Bielanach seniorzy powyżej 60 roku życia wybiorą miejsca w dzielnicy przyjazne seniorom. Certyfikaty potwierdzające troskę o osoby starsze zostaną przyznane w 10 kategoriach. By wziąć udział w głosowaniu należy wypełnić ankietę i złożyć ją osobiście w specjalnie przygotowanej urnie w Urzędzie Dzielnicy Bielany przy ul. S. Żeromskiego 29 lub za pośrednictwem tradycyjnej poczty przesyłając formularz na adres bielańskiego ratusza. Głosowanie potrwa do 29 września. Więcej inf. na www.bielany.um.warszawa.pl.
   
 • Instytut Trzeciego Wieku. IPN zaprasza do Instytutu Trzeciego Wieku na zajęcia dydaktyczne w zakresie historii XX w. (historii sztuki, filmu dokumentalnego, literatury). Wykłady, seminaria odbywać się będą w Centralnym Przystanku Historia, ul. Marszałkowska 21/25, IPN – Archiwum, ul. Kłobucka 21, a także w Muzeach Warszawy. W semestrze jesienno-zimowym zajęcia są bezpłatne, opłaty będą obejmować jedynie zakup biletów wstępu do Muzeów Warszawy i Mazowsza. Koordynatorem projektu jest Michał Rybak, michal.rybak@ipn.gov.pl., tel.(22) 544 57 69. Zapisy do 29 września.
   
 • Rekolekcje w Laskach. „Św. Franciszek z Asyżu. Przewodnik na mojej drodze wiary” to temat rekolekcji w Laskach, które poprowadzi br. Łukasz Woźniak OFMCap. Dom Rekolekcyjny Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, ul. Brzozowa 75 zaprasza wszystkich miłośników Biedaczyny z Asyżu w dniach 29 września – 1 października. Zgłoszenia: tel. 22 75 23 025 lub mail: domrekolekcyjnyfsk@gmail.com. 
   
 • Kurs liturgiczny w Grójcu. Parafia św. Mikołaja w Grójcu, ul. Worowska 1, zaprasza na kurs liturgiczny. To propozycja dla wszystkich, bez względu na wiek i płeć, którzy chcą zgłębić tajemnice liturgii Kościoła. Pierwsze spotkanie 30 września o godz. 15.00 w salce parafialnej. Uczestnicy warsztatów proszeni są o skierowanie od księdza proboszcza swojej parafii. Kurs jest bezpłatny. Szczegóły na stronie internetowej swmikolaj-grojec.pl. 
   
 • Spotkanie młodzieży z papieżem. Młodzież z całego świata papież Franciszek zaprosił na wspólne czuwanie „Together – Zgromadzenie Ludu Bożego” dn. 30 września – 1 października w Rzymie, na pl. św. Piotra. Pielgrzymka młodzieży z diecezji warszawsko-praskiej wyruszy 28 września, zakończy się 2 października. Odwiedzi przy tym Asyż, modląc się przy relikwiach św. Franciszka z Asyżu i bł. Carlo Acutisa. W drodze powrotnej nawiedzi Padwę, związaną z życiem św. Antoniego Padewskiego. Pielgrzymka dla osób w wieku 18-35 lat. Całkowity koszt to 650 zł + 20 euro. Zapisy do 16 września u ks. Rafała – 509 714 364 lub e-mail: synod@diecezja.waw.pl Pielgrzymkę organizuje Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Warszawsko–Praskiej i Sekretariat Synodu o Synodalności Diecezji Warszawsko–Praskiej. Szczegóły na: https://together2023.net/pl/home-polish/
   
 • Dla narzeczonych i małżeństw. Instytut Duchowości „Carmelitanum” OO. Karmelitów Bosych, ul. Solec 61, organizuje 1 października spotkanie dla narzeczonych i małżeństw. Nawiązuje ono do spotkania Zelii i Ludwika Martin, rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W programie m.in. wykład prof. Marii Ryś, Msza święta. Start o godz. 14.00. 
 • Rekolekcje dla księży. Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie, ul. Hozjusza 2 zaprasza na rekolekcje dla księży w dniach 2-5 października 2023 r. „Ks. Jerzy Popiełuszko – kapłaństwo na trudne czasy”. Zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma Amicus w pokojach 1-osobowych i 2-osobowych. Rekolekcje poprowadzi kustosz sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki – ks. dr Marcin Brzeziński. Zgłoszenia do 15 września. Więcej inf. na e-mail: proboszcz@popieluszko.net.pl.

 • Konkurs w Muzeum Niepodległości. Z okazji inauguracji działalności nowego oddziału – Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Radzyminie – Muzeum Niepodległości ogłosiło konkurs na plakat upamiętniający Bitwę Warszawską 1920 roku. Celem jest kultywowanie pamięci historycznej i patriotyzmu wśród Polaków, a w szczególności lokalnej społeczności miasta Radzymin.  Zgłoszenia konkursowe zawierające pliki graficzne należy przesyłać do 31 października na adres mailowy: plakat@muzn.pl. Więcej informacji: muzn.pl    

 • 33. Bieg Niepodległości. Ruszyły zapisy na Bieg Niepodległości w Warszawie. 11 listopada o 11.11 biegacze – tradycyjnie w białych lub czerwonych koszulkach uczczą Święto Niepodległości. Dostępne są zapisy na bieg dla dorosłych (10 km), kategorię nordic walking na dystansie 6,5 kilometra oraz bieg dla młodzieży w wieku 10-14 lat na dystansie 1918 metrów. Zapisy na Bieg Niepodległości odbywają się poprzez stronę internetową https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/.  

 • Bezpłatne zajęcia sportowe. Ruszyły bezpłatne zajęcia sportowe i ogólnorozwojowe dla mieszkańców Pragi-Północ w ramach programu Praski duch sportowy. Zajęcia w grupach obejmują ćwiczenia profilaktyczne i terapeutyczne. Odbywają się w każdy poniedziałek w VII Ogrodzie Jordanowskim przy ul. Namysłowskiej 21. Program potrwa do 27 listopada 2023 r. Grupa I - 18.00-19.00 (seniorzy), grupa II - 19.00-20.00 (otwarta). Zapisy bezpośrednio u instruktorki: tel. 607 513 460. Wstęp bezpłatny.

 • Konferencja z politologii religii. UKSW zaprasza do nadsyłania propozycji wystąpień na IV międzynarodową konferencję z politologii religii pt. „Nowy, jeszcze lepszy świat... Nadzieja wiary a nadzieja polityki. Pamięci Benedykta XVI", która odbędzie się w dniach 30 listopada – 1 grudnia 2023 r. w Instytucie Nauk Politycznych i Administracji UKSW w Warszawie, ul. Kazimierza Wóycickiego 1/3. Termin zapisów: 15 lipca (wczesna rejestracja) lub 15 października 2023 r. Szczegółowe inf. na www.religionandpolitics.pl.

WYDARZENIA CYKLICZNE:

 • każda czwarta niedziela miesiąca do końca roku
  W każdą czwartą niedzielę miesiąca do końca roku o godz. 20.00 (z wyjątkiem grudnia, wtedy Msza jest celebrowana w trzecią niedzielę) w parafii św. Anny w Wilanowie, ul. Kolegiacka 1, jest sprawowana Msza św. w języku łacińskim ze śpiewem gregoriańskim. Chętne osoby mogą dołączyć do śpiewania w scholi gregoriańskiej. Więcej inf.: www.parafiawilanow.pl.

   
 • trzecie czwartki miesiąca
  Duszpasterstwo Harcerzy Diecezji Warszawsko-Praskiej zaprasza do Katedry Polowej Wojska Polskiego NMP Królowej Polski w Warszawie, Długa 13/15 na cykl spotkań harcerskich dla wędrowników i instruktorów z różnych organizacji harcerskich. O godz. 18.00 Msza św., a po jej zakończeniu spotkanie tematyczne z wymianą harcerskich doświadczeń.

   
 • we wtorki i czwartki
  Angielski dla seniorów.  Bezpłatne zajęcia językowe dla seniorów odbywają się w Legionowie we wtorki w godz. 12.30-14.00 lub w czwartki w godz. 9.00-10.30 w budynku Urzędu Miejskiego na ul. Piłsudskiego 3, wejście od ul. Kopernika.

   
 • wtorki godz. 16.00
  Seria świadectw. Diakonia Wyzwolenia Ruchu Światło-Życie zaprasza do obejrzenia nowej serii świadectw pt. „Pogaduszki na strychu”. Uczestnicy opowiedzą o początkach budowania relacji z Jezusem. Odcinki na fanpage na Facebook: www.facebook.com/wpraga.

   
 • wtorki godz. 19.00
  Msze św. za wstawiennictwem bł. kard. Wyszyńskiego\
  Archikatedra Warszawska św. Jana Chrzciciela, ul. Świętojańska 8, Warszawa
 • środy godz. 18.00
  Środy ze św. Janem Pawłem II

  Konkatedra Matki Bożej Zwycięskiej. W każdą środę w ramach homilii w czasie Mszy Świętej o godz. 18:00 przypominamy sobie słowa i nauczanie św. Jana Pawła II kierowane do Polaków w czasie Jego pielgrzymek do Ojczyzny.

 • środy po Mszy św. o godz. 18.00
  Warszawska Grupa Modlitwy Terezjańskiej zaprasza osoby, które chcą praktykować (modlitwę myślną) według nauczania św. Teresy od Jezusa i świętych Karmelu na spotkania modlitewne w kaplicy św. Józefa przy klasztorze Karmelitów Bosych, ul. Racławicka 31 w Warszawie.

 • każdy 3. czwartek miesiąca godz. 19.00
  Rozpal wiarę. Parafia św. Włodzimierza przy ul. Kondratowicza 2 w Warszawie zaprasza na cykl spotkań „Rozpal swoją wiarę”.
  Spotkania skierowane są do wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiary. 

 • przez cały rok, każdego 29 dnia miesiąca
  „Spotkanie ze św. Urszulą”. Msza św. za ludzi starszych, chorych, cierpiących z powodu straty bliskich. Siostry urszulanki zapraszają o godz. 18:00 na Mszę św., a po niej na spotkanie. Kaplica sióstr urszulanek na Powiślu, ul. Wiślana 2.

 • każda sobota 
  Nabożeństwo do Patronki Warszawy.
  W sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Warszawie, ul. Świętojańska 8, w każdą sobotę odprawiane jest o godz. 19.15 - nabożeństwo przed cudownym obrazem Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, Patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Prośby i podziękowania do MB Łaskawej oraz Różaniec - jedna część. Następnie o godz. 20.00 – Msza Święta w intencji próśb i podziękowań Pani Łaskawej.

 • Nabożeństwa do świętych. Parafia św. Antoniego z Padwy w Warszawie, ul. Senatorska 31 zaprasza na nabożeństwa stałe przy relikwiach świętych. W każdy poniedziałek po Mszy Świętej o godz. 18.00 modlitwa ze św. Franciszkiem z Asyżu o nowe i święte powołania do służby w Kościele. We wtorek o godz. 8.00 i 18.00 Eucharystia w intencjach powierzanych św. Antoniemu z Padwy. W środy modlitwa ze św. Janem Pawłem II w intencji rodzin, a zwłaszcza rodzin zmagających się z problemem bezdzietności. W czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00 modlitwa z bł. Hanną Chrzanowską za parafian, służbę zdrowia i uchodźców. W piątek po Eucharystii o godz. 18.00 modlitwa ze św. José Sánchezem del Río w intencji dzieci i młodzieży, zwłaszcza doznających przemocy. W niedzielę o godz. 20.00 Msza Święta z bł. Pier Giorgio Frassatim w intencji studentów, grupy modlitewnej Towarzystwa Ciemnych Typów, której współzałożycielem był wspomniany święty, sportowców i miłośników gór.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 września

Poniedziałek, XXV Tydzień zwykły
Bo kto ma, temu będzie dane; a kto nie ma,
temu zabiorą nawet to, co mu się wydaje, że ma

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 8, 16-18
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter