27 stycznia
piątek
Przybysława, Anieli, Jerzego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Ocena: 4.46879
69855
Fot. pixabay.com/CCO

Odpowiadając na prośby Internautów przedstawiamy terminarz najbliższych wydarzeń - tych, których nie warto przegapić.

Zapraszamy do jego współtworzenia. Jeśli wiecie Państwo o wartym uwagi wydarzeniu religijnym, formacyjnym, rocznicowym, naukowym czy kulturalnym - spotkaniu, nowej inicjatywie, rekolekcjach, koncercie, uroczystości itp. itd. - poinformujcie nas o tym pisząc na adres: wydarzenie@idziemy.com.pl lub na "kontakt". Z chęcią poinformujemy o nim innych.

 • #Synod2023 w Archidiecezji Warszawskiej >> synod.mkw.pl
   
 • Dzień Życia Konsekrowanego. Bp warszawsko-praski Romuald Kamiński zaprasza 2 lutego osoby życia konsekrowanego na wspólną modlitwę do bazyliki katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika przy ul. Floriańskiej 3 na warszawskiej Pradze. Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ordynariusza warszawsko-praskiego zostanie odprawiona o godz. 15.00. Tego samego dnia w archidiecezji warszawskiej odmówiona będzie o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w kościele sióstr wizytek przy ul. Krakowskie Przedmieście 34 w Warszawie. Po zakończeniu modlitwy wyruszy procesja do Archikatedry Warszawskiej, gdzie zaplanowano Mszę Świętą o godz. 16.00 pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza.
 • Konferencja o Prymasie Tysiąclecia. W Archikatedrze Warszawskiej, ul. Świętojańska 8 odbędzie się 2 lutego o godz. 19.30 kolejne konserwatorium z cyklu „ Błogosławiony Prymas Tysiąclecia mówi do nas” pt. „Być patriotą”.

 • Spotkanie opłatkowe. W sali konferencyjnej Domu Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej 17/19 w Warszawie odbędzie się 28 stycznia o godz. 10.00 spotkanie opłatkowe Duszpasterstwa Rodzin.

 • Pijani zakłócili Mszę Świętą. W parafii Apostołów Piotra i Pawła przy ul. Szumiącej 5 w Warszawie 13 stycznia trzech mężczyzn wtargnęło podczas Eucharystii, przeklinając i krzycząc. Kapłan zmuszony był przerwać Mszę świętą. Gdy mężczyźni byli wyprowadzani ze świątyni, zaczęli uderzać w drzwi wejściowe kościoła. O sprawie zawiadomiono policję, która zatrzymała sprawców. Za złośliwe przeszkadzanie w wykonywaniu aktu religijnego, może grozić im grzywna, kara ograniczenia wolności lub do dwóch lat więzienia.

 • Odnawiana Res Sacra Miser. Niewielka historyczna kaplica Res Sacra Miser przy Krakowskim Przedmieściu 63 w Warszawie, przeszła kolejny etap restauracji wnętrza. Konserwatorzy odsłonili urodę XIX-wiecznych balustrad i ambony. Po usunięciu nawarstwień farby odsłonięto finezyjny ażurowy ornament i przywrócono pierwotny, czarny kolor balustrad i żeliwnego kosza ambony. Konserwacji poddano także drewniany baldachim ambony. W 2023 r. rozpocznie się konserwacja rzeźb oraz obrazów ołtarza głównego

 • Koncert kolęd. W kościele św. Wincentego á Paulo w Otwocku, 22 stycznia odbył się XVI Koncertu Kolęd Chórów Powiatu Otwockiego. 

 • Mazowsze dla zabytków. Zarząd Województwa Mazowieckiego prowadzi nabór wniosków na 2023 r. o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, położonych na obszarze województwa mazowieckiego. Wnioski należy składać do 10 lutego za pośrednictwem generatora wniosków w serwisie Witkac (www.witkac.pl).

 • Odbiór elektrośmieci z domu. Do tej pory mieszkańcy stolicy mogli zamówić odbiór elektrośmieci z domu tylko w przypadku większych odpadów – lodówek, pralek oraz telewizorów powyżej 24 cali. Teraz można zamówić odbiór mniejszych starych lub zepsutych telewizorów i monitorów bez względu na ich wielkość czy wagę,  przy okazji można również pozbyć się małego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Aby skorzystać z usługi trzeba zadzwonić pod nr tel. 22 22 333 00 lub wypełnić formularz online na www.elektrosmieci.pl. Usługi świadczy bezpłatnie organizacja ElektroEko.

 • Wirtualna strzelnica. W LO im. Waldemara Milewicza na warszawskiej Woli otwarto wirtualną strzelnicę. W pierwszej kolejności korzystać z niej mogą uczniowie szkoły, organizacje zajmujące się obronnością oraz w dni wolne mieszkańcy Warszawy, którzy ukończyli 15. rok życia.

 • Estakada otwarta. Dobra wiadomość dla stołecznych kierowców. Estakada w Rembertowie została otwarta. 18 stycznia nową trasą nad skrzyżowaniem ul. Żołnierskiej z ul. Marsa mogły pojechać pierwsze auta. Konstrukcja ma długość ok. 600 m i odciąży ruch w stronę centrum stolicy.

 • Staszic na czele. XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica przy ul. Nowowiejskiej 37A w Warszawie według najnowszego rankingu „Perspektyw” jest najlepszym liceum w Polsce. W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze 3 warszawskie licea – IX LO im. Klementyny Hoffmanowej, XXVII LO im. Tadeusza Czackiego i II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego.

 • Dołącz do Róży Różańcowej. Siostry loretanki z Loretto zapraszają młodzież do włączenia się w Różę Różańcową. Szczegóły s. Wioletta CSL, tel. 728 858 155.
 • Punkt konsultacyjny Caritas. Od 16 stycznia wystartował ponownie Punkt Konsultacyjny Caritas diecezji warszawsko-praskiej, w którym bezpłatną pomoc mogą otrzymać mieszkańcy gminy Legionowo. W ofercie konsultacje z psychoterapeutą uzależnień, prawnikiem, psychologiem dla osób dorosłych oraz psychologiem dla dzieci i młodzieży. Punkt znajduje się na parterze w budynku Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej przy ul. Sowińskiego 37 w Legionowie. Kontakt i zapisy: tel. 786-813-721.

 • Inauguracyjny Koncert Organowy odbędzie się 25 stycznia 2023 r. godz. 17.00 w Auli im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B. Wstęp wolny. Wykonawcy: dr Agnieszka Rybak, dr Wiktor Brzuchacz, prof. Andrzej Chorosiński.

 • Warszawskie Spotkanie Benedyktyńskie. Kolejne z comiesięcznych spotkań w stołecznym kościele benedyktynek sakramentek, ul. Rynek Nowego Miasta 2, odbędzie się 28 stycznia. W programie: 9.00 Msza św. z homilią, 9.45 adoracja Najświętszego Sakramentu, 10.00 konferencja o. Macieja Pawlika OSB pt. „Nie bój się, wierz tylko. Jezus wobec ludzkiego cierpienia w Łk 8, 40-46”, 10.45 spotkanie w salce zakończone modlitwą Liturgii Godzin.

 • Rekolekcje dla dziewcząt. Siostry felicjanki zapraszają dziewczęta (15+) na rekolekcje „Bóg zakochany we mnie!” w dn. 13-16 lutego, które odbędą się w domu zakonnym przy ul. Przyczółkowskiej 56 na warszawskim Powsinie. Płatność: 150 zł (w razie trudności z opłaceniem, siostry proszą o kontakt telefoniczny, bądź mailowy). Szczegółowe inf. pod adresem e-mail: felicjanki_rp@wp.pl, tel. s. Ida 512-342-421. Zapisy do 3 lutego.

 • "Modlitwa Warszawy". Adoracja i uwielbienie - comiesięczne spotkania w drodze na ŚDM w Lizbonie: godz. 20, par. Najświętszego Zbawiciela w Warszawie
  2023: 6 lutego, 6 marca, 3 kwietnia, 8 maja, 5 czerwca

WYDARZENIA CYKLICZNE:

 • wtorki godz. 19.00
  Msze św. za wstawiennictwem bł. kard. Wyszyńskiego

  Archikatedra Warszawska św. Jana Chrzciciela, ul. Świętojańska 8, Warszawa

 • środy godz. 18.00
  Środy ze św. Janem Pawłem II

  Konkatedra Matki Bożej Zwycięskiej. W każdą środę w ramach homilii w czasie Mszy Świętej o godz. 18:00 przypominamy sobie słowa i nauczanie św. Jana Pawła II kierowane do Polaków w czasie Jego pielgrzymek do Ojczyzny.

 • każdy 3. czwartek miesiąca godz. 19.00
  Rozpal wiarę. Parafia św. Włodzimierza przy ul. Kondratowicza 2 w Warszawie zaprasza na cykl spotkań „Rozpal swoją wiarę”.
  Spotkania skierowane są do wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiary. Pierwsze spotkanie 20 października o godz. 19.00. W programie modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, a konferencję inauguracyjną wygłosi ks. dr Zbigniew Grochowski, doktor nauk biblijnych i archeologii, wykładowca Pisma świętego i języków biblijnych w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu.

 • Przez cały rok, każdego 29 dnia miesiąca
  „Spotkanie ze św. Urszulą”. Msza święta za ludzi starszych, chorych, cierpiących z powodu straty bliskich. Siostry urszulanki zapraszają o godz. 18:00 na Mszę świętą, a po niej na spotkanie. Kaplica sióstr urszulanek na Powiślu, ul. Wiślana 2. Najbliższe spotkanie

 • środy godz. 18.00
  Środy ze św. Janem Pawłem II

  Konkatedra Matki Bożej Zwycięskiej. W każdą środę w ramach homilii w czasie Mszy Świętej o godz. 18:00 przypominamy sobie słowa i nauczanie św. Jana Pawła II kierowane do Polaków w czasie Jego pielgrzymek do Ojczyzny.

 • Kursy przedmałżeńskie w archidiecezji warszawskiej
  Kursy przedmałżeńskie w diecezji warszawsko-praskiej

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 stycznia

Piątek, III tydzień zwykły
Powierz Panu swą drogę, *
zaufaj Mu, a On sam będzie działał.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 4, 26-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter