24 stycznia
piątek
Felicji, Franciszka, Rafała
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Ocena: 4.23439
105912
Fot. pixabay.com/CCO

Odpowiadając na prośby Internautów, przedstawiamy terminarz najbliższych wydarzeń – tych, których nie warto przegapić.

Zapraszamy do jego współtworzenia. Jeśli wiecie Państwo o wartym uwagi wydarzeniu religijnym, formacyjnym, rocznicowym, naukowym czy kulturalnym – spotkaniu, nowej inicjatywie, rekolekcjach, koncercie, uroczystości itp. –poinformujcie nas o tym, pisząc na adres: wydarzenie@idziemy.com.pl lub na "kontakt". Z chęcią poinformujemy o nim innych.

 

>> Pielgrzymka w Roku Jubileuszowym z Duszpasterstwem Młodzieży. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej zaprasza na wspólne pielgrzymowanie w Roku Jubileuszowym, w dniach 27.07-07.08.2025 r. Zapraszamy osoby pełnoletnie, w innych przypadkach prosimy o konsultację z księdzem Michałem, tel. 512 913 429; sekretariat@sdm.waw.pl. Więcej na: https://diecezja.waw.pl/ <<

>> Rok Jubileuszowy w DW-P <<

 

  • Konferencja „Chrześcijanie Wschodu – posłańcy nadziei”. Organizacja L’OEuvre d’Orient – od niemal 170 lat wspierająca wspólnoty chrześcijańskie na Bliskim Wschodzie, Kaukazie, w Rogu Afryki i Indiach – zaprasza na konferencję „Chrześcijanie Wschodu – posłańcy nadziei”, która odbędzie się w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie, ul. Rakowiecka 61, w czwartek 23 stycznia o godz. 18.00 w sali Emaus. Głównym prelegentem będzie ks. prof. Józef Naumowicz. Wydarzeniu będzie towarzyszyła wystawa w kościele św. Andrzeja Boboli, dostępna od 18 do 26 stycznia, której celem jest pokazanie bogactwa Kościoła w Oriencie w czasie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

  • Duchowość dla Warszawy „Czy wszystko jedno, w co się wierzy?”. Na to pytanie oraz na inne dylematy duchowe odpowie wykład ks. dr. hab. Wojciecha Węgrzyniaka, organizowany przez Akademię Katolicką w Warszawie we współpracy z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi. Odbędzie się on 23 stycznia o godz. 19.00 w auli Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi (dawna Centralna Biblioteka Rolnicza, ul. Krakowskie Przedmieście 66). Patronat medialny: tygodnik „Idziemy”. Wstęp wolny.

  • Warsztaty owocnej i skutecznej modlitwy osobistej, małżeńskiej, wspólnotowej (przeżywanej w wymiarze Pięćdziesiątnicy), prowadzone przez małżonków oraz osoby świeckie z katolickiej Wspólnoty Przymierza Święta Rodzina i opiekuna wspólnoty ks. Krzysztofa Grzejszczyka, odbędą się w dniach 24–26 stycznia o godz. 18.00 w Domu Rekolekcyjnym Centrum Formacji Rodzin w Zalesiu Górnym, ul. Białej Brzozy 23. Zapisy na stronie: swietarodzina.org. 

  • Cyfrowe wsparcie. Nieodpłatne, indywidualne porady telefoniczne i online dla seniorów dotyczące obsługi komputera, internetu, smartfona, tabletu i innych urządzeń cyfrowych w Bibliotece na Redutowej w Warszawie, ul. Redutowa 48, w godz. 9.00–14.00 poprowadzi Jolanta Dec ze Stowarzyszenia Kreatywni 50 Plus. Najbliższe terminy: 24 i 28 stycznia. Zapisy: 733 749 714. 

  • Teatr w powiecie. Powiat otwocki zaprasza lokalne szkoły podstawowe i ponadpodstawowe do udziału w Powiatowym Konkursie Teatralnym im. Ignacego Gogolewskiego. Zgłoszenia do 31 stycznia. Karta zgłoszeniowa i regulamin na stronie powiat-otwocki.pl. 

  • Miłość i prawda. Wspólnota Emmanuel zaprasza na rekolekcje „Miłość i Prawda” przeznaczone dla małżeństw sakramentalnych. Odbędą się one w formie trzech spotkań: 1 lutego i 1 marca w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Warszawie, ul. Przy Agorze 9, oraz 5–6 kwietnia w Domu Wspólnoty Chemin Neuf, ul. Ks. Skargi 2. Zapisy: mip.emmanuel.info.pl/terminy-rekolekcji/.

  • W intencji chorych. W Sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego na Mariankach w Górze Kalwarii odbędzie się Wielka Nowenna za chorych i cierpiących. Rozpoczęcie Mszą św. 2 lutego o godz. 12.00, zakończenie Mszą św. w Światowy Dzień Chorego, 11 lutego o godz. 12.00 (z sakramentem chorych). Intencje do nowenny można zgłaszać za pośrednictwem formularza na stronie papczynski.pl lub przesłać pocztą na adres: Sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego, ul. Ojca Papczyńskiego 6, 05-530 Góra Kalwaria. 

  • Patriotycznie. W głównej sali WCK Aleksandrów, ul. Samorządowa 10, 2 lutego odbędzie się koncert pieśni patriotycznych. Pianista Dawid Ludkiewicz i wokalista Jan Jastrzębski przeniosą słuchaczy w czasy powstania styczniowego. 

  • Ferie z duchami. Bezpłatne warsztaty dla dzieci (od 7. r.ż.) i młodzieży odbędą się 3–14 lutego w godz. 11.15–14.15 w Wawerskim Centrum Kultury Aleksandrów, ul. Samorządowa 10. W programie: zajęcia plastyczne, ceramiczne, modelarskie i muzyczne. Zapisy telefoniczne: 22 612 63 85 lub osobiste w WCK.

  • Zima w mieście. 3–14 lutego bezpłatne wejścia na lodowisko Anin (do 90 minut) dla dzieci i młodzieży za okazaniem legitymacji szkolnej: indywidualne – w godz. 13.00–14.30; grupowe – 9.00–10.30 i 11.00–12.30. Bezpłatne wejścia na pływalnię Anin (do 60 minut): indywidualne – 13.00–14.00 i 14.00–15.00; grupowe – 9.00–10.00, 10.00–11.00 i 11.00–12.00.

  • Przyjaciel niepełnosprawnych. Do 10 lutego do godz. 12.00 przyjmowane będą wnioski o nadanie orderu „Przyjaciel Osób z Niepełnosprawnościami”. Odznaczenie wręczane jest corocznie za stałą pomoc lokalną osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom oraz wspieranie organizacji zajmujących się niesieniem pomocy dla niepełnosprawnych. Wnioski o przyznanie nagrody należy wysyłać na adres: Starostwo Powiatowe w Legionowie, ul. Sikorskiego 11, 05-119 Legionowo, więcej na stronie powiat-legionowski.pl/dni-osob-z-niepelnosprawnosciami.

  • Muzycznie na walentynki. Koncert „Romantyczne kino” odbędzie się 16 lutego o godz. 17.00 w Dobrym Miejscu, Aula im. bł. Jerzego Popiełuszki, ul. Dewajtis 3 (wej. B). Na scenie wystąpią Sylwia Banasik i Łukasz Reks. Bilety w cenie 70 zł dostępne on-line na Evenea oraz w kasie biletowej godzinę przed wydarzeniem. Patronat medialny: tygodnik „Idziemy”. 

  • Lekcja historii. „Wielki test o żołnierzach niezłomnych” dla klas VI–VIII odbędzie się 28 lutego w Centralnym Przystanku Historia w Warszawie. Zgłoszenia na adres: konkursy.przystanekhistoria@ipn.gov.pl do 7 lutego do godz. 16.00. Szczegóły i regulamin na stronie ipn.gov.pl

  • Tenis otwarty. Do 15 czerwca w każdą niedzielę (z wyłączeniem dni świątecznych) Szkoła Podstawowa nr 316 przy ul. Szobera 1/3 w Warszawie zaprasza na salę z tenisem stołowym. Dorośli i seniorzy w godz. 10.00–14.00, dzieci i młodzież oraz rodziny w godz. 14.00–17.00. Obowiązuje strój sportowy i zmiana obuwia. Wstęp wolny. 

  • Jubileuszowa pielgrzymka. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej zaprasza osoby pełnoletnie na pielgrzymkę do Rzymu w Roku Jubileuszowym w dniach 27 lipca – 7 sierpnia. Szczegółowe informacje na stronie: diecezja.waw.pl/jubileusz-z-duszpasterstwem-mlodziezy. Pytania należy kierować do ks. Michała Dziedzica, tel. 512 913 429; sekretariat@sdm.waw.pl. 

WYDARZENIA CYKLICZNE:

  • każda trzecia niedziela miesiąca ok. godz. 20:00 (po Mszy wieczornej o godz. 19:00).
    Katechezy dla dorosłych. Kościół Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach, ul. 3 Maja 40/42.
     
  • każda druga niedziela miesiąca o godz. 12.30
    W paulińskim kościele Ducha Świętego, ul. Długa 3 w Warszawie, będącym diecezjalnym sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia, sprawowana jest Msza Święta z błogosławieństwem dla małżonków proszących o potomstwo i spodziewających się narodzin dziecka, wraz z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. 

     
  • wtorki godz. 19.00
    Msze św. za wstawiennictwem bł. kard. Wyszyńskiego
    Archikatedra Warszawska św. Jana Chrzciciela, ul. Świętojańska 8, Warszawa

     
  • środy godz. 18.00
    Środy ze św. Janem Pawłem II
    Konkatedra Matki Bożej Zwycięskiej. W każdą środę w ramach homilii w czasie Mszy Świętej o godz. 18:00 przypominamy sobie słowa i nauczanie św. Jana Pawła II kierowane do Polaków w czasie Jego pielgrzymek do Ojczyzny.
  • środy po Mszy św. o godz. 18.00
    Warszawska Grupa Modlitwy Terezjańskiej zaprasza osoby, które chcą praktykować (modlitwę myślną) według nauczania św. Teresy od Jezusa i świętych Karmelu, na spotkania modlitewne w kaplicy św. Józefa przy klasztorze Karmelitów Bosych, ul. Racławicka 31 w Warszawie.

  • każda sobota 
    Nabożeństwo do Patronki Warszawy.
    W sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Warszawie, ul. Świętojańska 8, w każdą sobotę odprawiane jest o godz. 19.15 – nabożeństwo przed cudownym obrazem Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, Patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Prośby i podziękowania do MB Łaskawej oraz Różaniec – jedna część. Następnie o godz. 20.00 – Msza Święta w intencji próśb i podziękowań Pani Łaskawej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 stycznia

Czwartek, II Tydzień zwykły
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Mk 3, 7-12
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Nowenna do św. Jana Bosko 22-30 I

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najczęściej czytane komentarze



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter