Tygodnik „Idziemy” na 18 sierpnia ukazał się drukiem i w e-wydaniu: www.egazety.pl/wydawnictwo-warszawsko-praskie/e-wydanie-idziemy.html oraz eprasa.pl/news/idziemy.
W najnowszym numerze warto przeczytać:
Co można zobaczyć na sierpniowym niebie? Jak powstają i gasną gwiazdy i o wielu innych tajemnicach kosmosu – mówi astronom dr Krzysztof Ziołkowski w rozmowie z Ireną Świerdzewską: Dlaczego warto patrzeć w niebo?
O Psalmie 8, którym amerykańscy astronauci modlili się w kosmosie i który zostawili na Księżycu – pisze ks. prof. Waldemar Chrostowski w artykule: Bóg w dziele stworzenia.
Zdecydowanie za rzadko wpatrujemy się w niebo, a za często w ekrany smartfonów, komputerów i telewizorów – zauważa ks. Henryk Zieliński we wstępniaku: Punkt odniesienia.
Jakie skutki dla nas może mieć wygrana jednego lub drugiego kandydata w wyborach prezydenckich w USA? – pokazuje prof. Kazimierz Dadak w raporcie: Harris kontra Trump.
Mija rok od ostatnich Światowych Dni Młodzieży. Co one dały polskiej młodzieży? – mówi Joanna Lewandowska, zastępca prezesa KSM w rozmowie z Moniką Odrobińską: Rok po Lizbonie.
Widoczne w Portugalii owoce ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży – opisuje Marcin Zatyka w reportażu: Pierwsze owoce ŚDM.
O podwójnych standardach w Wielkiej Brytanii, gdzie biali są przykładnie karani, a imigrantom uchodzi na sucho nawet bicie policjantów czy bieganie z maczetą po ulicy – pisze Jacek Karnowski w komentarzu: Kres złudzenia.
Dlaczego dzisiaj wielu ludzi neguje istnienie Boga, a jednocześnie z pokorą przyjmuje takie pseudoodkrycia, jak to, że mężczyzna może urodzić dziecko? – rozważa o. prof. Dariusz Kowalczyk w felietonie: Wiara i nauka wobec spektaklu natury.
Czy to już ostateczny koniec dziennikarstwa? – analizuje Krzysztof Ziemiec w tekście: Afera pelikanowa.
Wspólnota Anonimowych Alkoholików działa w Polsce już od 50 lat. W czym tkwi sekret ich skuteczności? – opisuje Ludmiła Plitta w artykule: 12 kroków do wolności.
Czym zachwyca włoska Ferrara? Jej piękno opisuje ks. Waldemar Turek w artykule: Miasto renesansu.
Dlaczego św. Jadwiga, mimo krótkiego panowania, powinna być zaliczana do najwybitniejszych królów Polski? – uzasadnia Mateusz Chrząszcz w artykule: Niedoceniona królowa.
Prawdę o powstaniu i działalności PKWN ujawnia Jan Józef Kasprzyk w artykule: Kłamstwo założycielskie PRL.
Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 11 sierpnia i wcześniejszych numerów tygodnika.