14 sierpnia
piątek
Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Niemal 20 tys. petycji ws. promocji LGBTQ i seksedukacji przekazane władzom ZHP

Ocena: 0
507

W piątek, 25 października, pod siedzibą ZHP w Warszawie wiceprezes Centrum Życia i Rodziny Kazimierz Przeszowski podsumował przebieg kampanii „Tęczowe ZHP”, skierowanej przeciwko promocji ruchu LGBTQ i seksedukacji wśród dzieci i młodzieży w ZHP.  Następnie przekazał niemal 20.000 petycji zastępcom Przewodniczącego i Naczelniczki ZHP.

Fot. Centrum Życia i Rodziny

Protest przeciwko działaniom władz ZHP poparło łącznie 19 854 osób. O niepokojącej sytuacji został powiadomiony Prezydent RP Andrzej Duda – oficjalny Protektor ruchu harcerskiego w Polsce, a prywatnie wieloletni harcerz. Głos w sprawie zajęło także ponad 40 organizacji wychowawczych i rodzicielskich zrzeszonych w Koalicji dla Rodziny, kierując do władz ZHP pytanie o wzorce wychowawcze aktualnie obowiązujące w tej organizacji.

Sukcesem akcji Centrum Życia i Rodziny jest fakt, iż po raz pierwszy od kilku lat nie było oficjalnej reprezentacji ZHP na tzw. Paradzie Równości, wśród której postulatów znajdują się m.in. adopcja dzieci przez pary osób tej samej płci. W tym roku także władze ZHP nie włączyły się w tzw. Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Bifobii, Transfobii, upamiętniający wykreślenie homoseksualizmu z listy chorób pod presją lobby LGBTQ. Ponadto w ZHP nie odbyły się żadne inne wydarzenia oficjalnie promujące lobby LGBTQ i jego postulaty.

Organizatorzy akcji „Tęczowe ZHP” podkreślają, że nadal pozostaje nierozwiązanych wiele niepokojących kwestii. Wciąż nie wycofano sekspodręcznika "Sytuacje intymne w pracy wychowawczej" uznającego korzystanie z pornografii oraz współżycie seksualne przez 15.letnie harcerki i harcerzy, w tym także z partnerami tej samej płci, za całkowicie normalne i niewymagające reakcji ze strony instruktorów. Podręcznik ten jest nadal dostępny w Centralnej Bazie Pomysłów ZHP. Kontynuowane są także szkolenia dla instruktorów w duchu permisywnej edukacji seksualnej. Takie treści następnie przekazywane są przez instruktorów dzieciom i młodzieży należącym do ZHP. Władze ZHP przez 10 miesięcy nie odniosły do żadnego z pytań o obowiązujące aktualnie wzorców wychowawczych w ZHP, zawartych w piśmie z 25 stycznia 2019 r. wystosowanych przez ponad 40 organizacji rodzicielskich i wychowawczych zrzeszonych w Koalicji dla Rodziny.

Centrum Życia i Rodziny zwróciło także uwagę na fakt, że władze ZHP nie pociągnęły do odpowiedzialność osób odpowiedzialnych za projekcje gejowskich filmów erotycznych propagujących wśród młodzieży nie tylko przypadkowe kontakty seksualne, ale także narkotyki i alkohol. Nie wyciągnięto żadnych konsekwencji w związku z nadawaniem stopni instruktorskich osobom, które oficjalnie łamały 10 pkt. Prawa harcerskiego. Przy Głównej Kwaterze ZHP jest nadal oficjalnie zarejestrowany ruch programowo-metodyczny „Harcerstwo dla każdego”, którego celem jest obsada kadr instruktorskich przez członków społeczności LGBTQ. Analogiczne komórki są już oficjalnie umocowane w strukturach skautowych np. w Wielkiej Brytanii (FLAGS), gdzie zajmują się zapewnianiem odpowiednio wysokiego odsetka homo-, bi- i transseksualistów wśród instruktorów dla dzieci i młodzieży.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 14 sierpnia

Piątek, XIX Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
Co więc Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ez 16, 1-15. 60. 63;Ps Iz 12, 2. 3 i 4-6; Mt 19, 3-12
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Nowenna do Matki Bożej Łaskawej w intencji Ojczyzny (5-14 sierpnia)
Modlitwy apelowe w dniu 14 sierpnia
będą włączone w uroczystości 
przy Krzyżu ks. Ignacego Skorupki
na polach Ossowa.

+ Transmisje obchodów stulecia Bitwy Warszawskiej w Radiu Warszawa

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter