18 czerwca
wtorek
Marka, Elzbiety
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Powstrzymać aborcję farmakologiczną

Ocena: 4.8
1461

Natychmiastowego powstrzymania działalności w Polsce organizacji dostarczających matkom środki służące wywołaniu aborcji farmakologicznych domaga się Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich (KSLP). Przekazanym KAI oświadczeniu lekarze zwracają uwagę, że działalność organizacji Aborcyjny Dream Team jest nielegalna, zaś aborcja jest zabójstwem dziecka w prenatalnej fazie rozwoju.

fot. arch.idziemy.pl

Sygnatariusze oświadczenia podkreślają też, że przyjmowanie farmakologicznych środków aborcyjnych naraża kobietę na poważne powikłania zdrowotne, w tym krwotok, zakażenie, zaburzenia hormonalne i emocjonalne, uszkodzenie macicy a także zgon.

"W Polsce od wielu lat działa zorganizowania grupa osób, która ostentacyjnie łamiąc prawo zaopatruje matki w środki wywołujące aborcję farmakologiczną, co sprawia, że tysiące dzieci jest zabijanych, a tysiące kobiet traci zdrowie i płodność"

- czytamy w stanowisku KSLP. Zaznaczono też, że rozprowadzanie i reklama tych środków nie spotyka się z odpowiednią reakcją organów ścigania.

Lekarze przypominają, że aborcja jest zabójstwem dziecka w prenatalnej fazie rozwoju. Z kolei aborcja farmakologiczna brutalnie zakłóca w organizmie matek wrażliwe mechanizmy służące ochronie fizjologicznego stanu ciąży. Wywołuje to u kobiet dolegliwości i przyczynia się do powstania poważnych powikłań: zakażeń, krwotoków, także zgonów. Powoduje w przyszłości zaburzenia płodności, przewlekłą depresję z poczuciem winy.

W stanowisku zaznaczono też, że Aborcyjny Dream Team kłamliwie zapewnia o bezpieczeństwie aborcji wykonywanej w domu środkami zawierających Mifepriston i Misoprostol, ukrywając fakt, że nie zostały one w Polsce dopuszczone do obrotu w tym celu.

“Domagamy się natychmiastowego powstrzymania niezgodnej z obowiązującym prawem działalności w Polsce organizacji dostarczających matkom w sposób masowy środki służące wywołaniu aborcji farmakologicznych”

- czytamy w stanowisku KSLP.

Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki jest organizacją społeczną, skupiającą lekarzy i lekarzy stomatologów, akceptujących naukę Kościoła katolickiego, a w szczególności – o godności i nienaruszalności życia ludzkiego od chwili poczęcia do naturalnej śmierci.

Prezesem KSLP jest obecnie dr nauk medycznych Elżbieta Kortyczko.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 czerwca

Wtorek, XI Tydzień zwykły
Dzień powszedni
Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali,
tak jak Ja was umiłowałem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 5, 43-48
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter