5 czerwca
piątek
Waltera, Bonifacego, Walerii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Matka Boża w kwarantannie

Ocena: 0
788

Nawiedzenie parafii przez kopię obrazu Matki Bożej Jasnogorskiej zostało przerwane. To drugi taki przypadek w historii.

fot. arch. Archidiecezji Poznańskiej

Za pierwszym razem obraz aresztowali komuniści. Teraz w klasztorze siostr klarysek w Pniewach czeka na ustanie pandemii.

– W połowie marca, z powodu pandemii peregrynacja musiała zostać zawieszona – wyjaśnia ks. Krystian Sammler, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Archidiecezji Poznańskiej. Obraz zdążył nawiedzić 250 parafii, w tym Zakłady Karne we Wronkach i w Rawiczu. Brany był pod uwagę jego powrót na Jasną Górę. – Jednak w uzgodnieniu z ojcami paulinami zapadła decyzja, że może zostać w naszej diecezji – dodaje z satysfakcją ks. Sammler.

Na miejsce „kwarantanny” cudownego wizerunku wybrany został klasztor klauzurowy sióstr klarysek od wieczystej adoracji w Pniewach, gdzie obraz przybył 13 marca. Według harmonogramu miał przebywać u sióstr klarysek od Niedzieli Palmowej do Wielkanocy. Umieszczony został w kaplicy, gdzie codziennie odbywa się dwudziestoczterogodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 


JAK ARKA PRZYMIERZA

– Cieszymy się z obecności Matki Bożej. Czujemy się zaszczycone. W tym obrazie jest rzeczywista obecność Matki Bożej. Niejedna z sióstr chodziła w pielgrzymce pieszej na Jasną Górę, a teraz Matka Boża przychodzi do nas – mówi s. Agnieszka, przełożona zgromadzenia. Mniszki dzień i noc modlą się w powierzanych im intencjach, w tym o ustanie pandemii koronawirusa. Intencje napływają drogą mailową, także osoby z okolicy przychodzą, prosząc o modlitwę. – Chcemy służyć innym, czujemy się w tej sytuacji jak matki – zapewnia s. Agnieszka.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu drukowanym
Idziemy nr 21 (760), 24 maja 2020 r.
całość artykułu zostanie opublikowana na stronie po 03 czerwca 2020

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka, absolwentka SGGW i UW. Współpracowała z "Tygodnikiem Solidarność". W redakcji "Idziemy" od początku, czyli od 2005 r. Wyróżniona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2013 i 2014 r.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 5 czerwca

Piątek, IX Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
Istotą Twojego słowa jest prawda *
i każdy Twój sprawiedliwy wyrok jest wieczny.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): 2 Tm 3,10-17; Ps 119,157,160.161 i 165.166 i 168; Mk 12,35-37
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter