13 grudnia
czwartek
Lucji, Otylii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Mój Post" - Twój Posiłek

Ocena: 4.7
967

Misyjny ruch Tucum oraz misjonarze kombonianie zachęcają do przyłączenia się do akcji „Mój Post – Twój Posiłek”. Zaoszczędzone w ten sposób środki zostaną przeznaczone na funkcjonowanie przedszkoli w parafii Amakuriat w Kenii, prowadzonych przez misjonarzy.

fot. pixabay.com

– Akcja „Mój Post – Twój Posiłek” pozwala przeżyć prawdziwie okres Wielkiego Postu wzrastając duchowo. Akcja polega na świadomym wyrzeczeniu się czegoś materialnego, słodyczy, ulubionych przekąsek, kawy, biletu do kina i przekazanie zaoszczędzonych środków na misje – powiedział KAI Maciej Garmada z Ruchu Tucum. – Poprzez akcję chcemy pokazać, że los potrzebujących nie jest nam obojętny. Dla nas ten gest to niewiele, a może realnie odmienić czyjś los. Dzięki temu równocześnie podejmujemy pracę nad własnym charakterem, pokorą i wytrwałością – dodał.

Zgromadzone w ten sposób datki przekazane zostaną na wsparcie projektu przedszkoli w parafii Amakuriat w Kenii, wśród plemienia Pokot, które prowadzą misjonarze kombonianie. Dzieci uczą się tam podstaw pisania, czytania i liczenia oraz otrzymują prosty obiad, tzw. ghideri, czyli fasolę z kukurydzą. Zapewnienie wyżywienia dla jednego dziecka to koszt jedynie 50 groszy dziennie.

Zaoszczędzone środki na koniec Wielkiego Postu należy przesłać na konto: ING Bank Śląski: 27 1050 1445 10000022 8669 0751 (z dopiskiem „MÓJ POST – TWÓJ POSIŁEK”), przekazem pocztowym (także z dopiskiem: „MÓJ POST – TWÓJ POSIŁEK”) na adres Misjonarze Kombonianie, ul. Skośna 4, skr. poczt. 21, 30-383 Kraków. Wszelkie pytania dotyczące akcji można kierować na adres: ruchtucum@gmail.com.

Tucum to chrześcijański ruch, związany z misjonarzami kombonianami, skierowany do młodych, którzy poprzez własne zaangażowanie chcą świadomie żyć i działać. Jego członkowie dzielą się życiem z innymi, poprzez gesty solidarności, nowy sposób patrzenia na świat, kształtowanie odpowiedzialnych postaw. Tucum jest też ruchem misyjnym, wspierającym misje i misjonarzy, poprzez modlitwę i różnego rodzaju akcje charytatywne i informacyjne. Znakiem przynależności do ruchu jest czarna obrączka.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -