15 września
niedziela
Albina, Nikodema, Marii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Z Maryją oczekujemy na Ducha Świętego Pocieszyciela" - odpust w Loretto

Ocena: 0
178

Siostry Loretanki serdecznie zapraszają do Sanktuarium w Loretto k. Wyszkowa na uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Loretańskiej. Tegoroczna uroczystość poprzedzi mającą się rozpocząć w październiku nowennę przygotowującą Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Loretańskiej do obchodów Jubileuszu 100-lecia istnienia.

fot. Organizatorzy

Uroczystość rozpocznie się o godz. 9.00 godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP, po nich siostry i Rodzina Loretańska poprawdzą "Magnificat z Maryją". O 10.30 konferencję formacyjną poprowadzi Wincenty Łaszewski - mąż, ojciec 4 dzieci; doktor teologii, pisarz, tłumacz, badacz w zakresie antropologii mariologicznej; współpracownik ośrodków fatimskich na całym świecie.

Po 11.00 słowo z misji afrykańskich, na temat pracy misjonarzy SMA w Tanzanii, wygłosi  o. Janusz Machota SMA - Misjonarz Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Po nim będzie można wysłuchać koncertu słowno-muzycznego w wykoaniu Marcina Gajdy z Zespołem.

O 13.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks. bpa Romualda Kamińskiego. 

Odpust zakończy Koronka do Bożego Miłosierdzia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu poprowadzona przez siostry Benedyktynki Samarytanki.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 15 IXNajczęściej czytane artykuły

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -