14 lipca
niedziela
Ulryka, Bonawentury, Kamila
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zbliżają się Światowe Dni Dzieci

Ocena: 0
197

Dzieci zawsze niosą z sobą przesłanie i pomagają nam odmłodzić nasze serca – mówił papież w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji CBS, którego pełna wersja ukaże się 19 maja, w przeddzień pierwszych Światowych Dni Dzieci.

Fot. pixabay

Franciszek w sposób szczególny przypominał o dzieciach na terenach ogarniętych wojną. One nie potrafią już się uśmiechać; to bardzo poważna kwestia – zaznaczył Ojciec Święty.

W kontekście nieustannych papieskich apeli o wstrzymanie walk, dziennikarka zapytała Franciszka o kwestię pokoju. Jak przyznał, przede wszystkim modli się dużo w tej intencji. „Wynegocjowany pokój jest lepszy od wojny bez końca” – podkreślił Ojciec Święty.

Zapytany o konflikt w Ziemi Świętej, papież wskazał, że codziennie rozmawia z lokalnymi chrześcijanami zgromadzonymi wokół kościoła w Gazie. Sytuacja tam jest bardzo, bardzo ciężka – zaznaczył Franciszek.

W wywiadzie papież przypominał też po raz kolejny, że w Kościele jest przestrzeń dla wszystkich. „Jeżeli w danej parafii ksiądz nie wydaje się życzliwy, […] idź i poszukaj, [tu] zawsze jest miejsce [dla każdego]” – mówił Ojciec Święty. Jak dodawał, Kościół jest bardzo szeroką rzeczywistością oraz czymś znacznie więcej niż tylko świątynią.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 lipca

Sobota, XIII Tydzień zwykły
Wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
Błogosławieni jesteście, jeżeli złorzeczą wam z powodu imienia Chrystusa,
albowiem Duch Boży na was spoczywa

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 10, 24-33
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter