26 maja
niedziela
Filipa, Pauliny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Franciszek wzywa do modlitwy o powołania duchowne

Ocena: 0
280

Po odmówieniu wielkanocnej modlitwy Regina Caeli i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty przypomniał o obchodzonym dzisiaj  Światowym Dniu Modlitw o Powołania i wyraził ubolewanie z powodu śmierci w wypadku drogowym w Wybrzeżu Kości Słoniowej 42-letniego włoskiego misjonarza.  

Fot. Canva

Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Modlitw o Powołania, którego temat brzmi  „Powołani, by siać nadzieję i budować pokój”. Jest to wspaniała okazja, aby na nowo odkryć Kościół jako Wspólnotę charakteryzującą się polifonią charyzmatów i powołań w służbie Ewangelii. W tym kontekście serdecznie pozdrawiam nowych kapłanów diecezji rzymskiej, którzy zostali wyświęceni wczoraj po południu w bazylice Świętego Piotra. Módlmy się za nich – zachęcił papież.

Następnie Franciszek wyraził ubolewanie z powodu śmierci 18 kwietnia w wypadku drogowym w Wybrzeżu Kości Słoniowej 42 letniego włoskiego misjonarza, o. Matteo Pettinari.

Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci w wypadku ojca Matteo Pettinari, młodego zakonnika ze zgromadzenia misjonarza Matki Bożej Pocieszenia na Wybrzeżu Kości Słoniowej, znanego jako niestrudzony misjonarz, który pozostawił wspaniałe świadectwo wielkodusznej posługi. Módlmy się za jego duszę – zaapelował Franciszek.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 26 maja

VIII Niedziela zwykła
Uroczystość Najświętszej Trójcy
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu,
Bogu, który jest i który był, i który przychodzi.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 28, 16-20
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz Idziemy - Pasjonująca tajemnicaNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter