7 lutego
wtorek
Ryszarda, Teodora, Romana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Duchowa adopcja dziecka poczętego

Ocena: 5
1825

25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Kościół w Polsce obchodzi Dzień Świętości Życia. W tym dniu zachęcamy do podjęcia DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO.

Fot. wikmedia commons, domena publiczna

Ks. Tomasz Kancelarczyk, pomysłodawca i prezes Fundacji Małych Stópek podkreśla, że modlitwa Duchowej Adopcji to pierwsza i najważniejsza z modlitw w intencji nienarodzonych dzieci, „ jest dla nas ratunkiem. Zły nienawidzi życia człowieka i będzie robił wszystko, aby unicestwić to życie" - wyjaśnia kapłan.

Nie tak dawno trafiłem do egzorcysty z osobą, która doświadczyła demonstracji złego ducha i wtedy ksiądz egzorcysta wyjaśnił, dlaczego to stało się akurat w mojej obecności. Mówi: dlatego, bo Ty podejmujesz obrony tych najsłabszych i nienarodzonych, a zły nienawidzi życia człowieka.

Dlaczego nienawidzi życia człowieka? Dlatego że, człowiek jest ukochany przez Pana Boga. Jak jest ukochany przez Pana Boga? Aż po Krzyż, aż po Śmierć. Dlatego zły nienawidzi życia człowieka i będzie robił wszystko, aby unicestwić to życie.

- mówi ks. Kancelarczyk.

DUCHOWA  ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO to modlitwa w intencji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej (Ojcze nasz i 10 Zdrowaś Maryjo) oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców (poniżej tekst). W dzieło duchowej adopcji można włączyć się każdego dnia roku. W sposób uroczysty zaś 25 marca, kiedy Kościół obchodzi uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
Duchową adopcję można przyjąć podczas uroczystej Mszy św. (transmisji) lub indywidualnie.

Więcej informacji: www.duchowa-adopcja.pl

Aplikacja „Adoptuj życie"- www.adoptujzycie.pl

MODLITWA:
Najświętsza Panno, Bogurodzico Maryjo, wszyscy Aniołowie i Święci. Wiedziony(a) pragnieniem niesienia pomocy nienarodzonym, postanawiam mocno i przyrzekam, że od dnia ........... biorę w duchową adopcję jedno dziecko, którego imię jedynie Bogu jest wiadome, aby przez 9 miesięcy, każdego dnia, modlić się o uratowanie jego życia oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu. Amen
Moimi zobowiązaniami adopcyjnymi będą: •jeden dziesiątek Różańca Świętego, •moje dobrowolne postanowienia, •oraz poniższa codzienna modlitwa

MODLITWA CODZIENNA:
Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki, Maryi, która urodziła Cię z miłością, oraz za wstawiennictwem św. Józefa, Człowieka Zawierzenia, który opiekował się Tobą po urodzeniu, proszę Cię w intencji tego nie narodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem(am), a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 7 lutego

Wtorek, IV tydzień zwykły
Sprawnie uchylacie Boże przykazanie,
aby swoją tradycję zachować.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 7, 1-13
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna przed świętem Matki Bożej z Lourdes cz.2

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter