21 września
wtorek
Jonasza, Mateusza, Hipolita
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Praca nad miłością

Ocena: 0
417

„ABC Społecznej Krucjaty Miłości” jest programem uniwersalnym. W skrócie: jak żyć, by się nie pozabijać za kierownicą, w mediach, w rodzinie? Bo jeśli się za kogoś modlę, inaczej na niego patrzę.

fot. Instytut Prymasowski

W 2011 r. Rodzina Rodzin podjęła 9-letnią nowennę. Członkowie modlili się o beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego, rozważając tekst Ślubów Jasnogórskich. Nie wiedzieli jeszcze, że dekret o heroiczności cnót ich Ojca i opiekuna duchowego zostanie ogłoszony w ostatnim roku nowenny. Gdy w 2020 r. beatyfikacja została przełożona, zastanawiali się, co w 9-letniej formacji przeoczyli. I wtedy postanowili zająć się „ABC Społecznej Krucjaty Miłości”.

 


PROGRAM DLA ŚWIATA

– Te dziesięć punktów daje zwięzłą odpowiedź na wyzwania współczesności. O ile Śluby Jasnogórskie są programem dla polskiego narodu, o tyle „ABC Społecznej Krucjaty Miłości” jest uniwersalnym programem dla świata – mówi Anna Rokicka-Broniatowska, będąca w RR od 1954 r. –W skrócie: jak żyć, by się nie pozabijać za kierownicą, w mediach, w rodzinie? Bo jeśli się za kogoś modlę, inaczej na niego patrzę. Dotyczy to także nieprzyjaciół. To jest także szkoła pozytywnego myślenia. W realizacji tego programu kluczowe jest zrozumienie, że kierowany jest bezpośrednio do mnie i to ja jestem wezwana do pracy nad sobą.


Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu drukowanym
Idziemy nr 38 (829), 19 września 2021 r.
całość artykułu zostanie opublikowana na stronie po 22 września 2021


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, mężatka, matka dwóch córek. W "Idziemy" opublikowała kilkaset reportaży i wywiadów.

- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 września

Wtorek, XXV Tydzień zwykły
Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
„Pójdź za Mną”.
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mt 9,9-13
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter