Tygodnik „Idziemy” na 24 listopada ukazał się drukiem i w e-wydaniu: www.egazety.pl/wydawnictwo-warszawsko-praskie/e-wydanie-idziemy.html oraz eprasa.pl/news/idziemy.
W najnowszym numerze warto przeczytać:
Co zrobić, żeby ludzie czuli się odpowiedzialni za parafię – wyjaśnia ks. Dariusz Gas w rozmowie z Magdaleną Prokop-Duchnowską: Parafia to nie punkt usług.
Przygotowanie do bierzmowania, wolontariat, spotkania dla małżeństw, prace porządkowe – przykłady zaangażowania w parafię pokazuje Monika Odrobińska w reportażu: Co mogą świeccy?
Dlaczego pytania typu „po ile Msza?” są niewłaściwe? – więcej w tekście Ireny Świerdzewskiej: O intencjach mszalnych.
Co zrobić, aby nie powtarzały się ataki na księży? – zastanawia się Anna Meetschen w komentarzu: Chrześcijański krajobraz.
Czym będzie edukacja zdrowotna w szkołach? – odpowiada o. Dariusz Kowalczyk SJ w felietonie: Dzieci zdrowe czy zideologizowane?
O rozwoju kultu Serca Jezusowego i papieskiej encyklice „Dilexit nos” pisze ks. Arkadiusz Nocoń w artykule: Umiłował nas.
Czym zaskoczą nas obrazy nawiedzenia NMP? – opis wystawy w katedrze praskiej w relacji Barbary Stefańskiej: Nawiedzenie od nowa malowane.
Jak nowe media wpływają na polityków i wyborców? – zastanawia się ks. Stefan Moszoro-Dąbrowski w komentarzu: Polityka w serwisie X.
Jak wygląda Kościół katolicki w Uzbekistanie – wyjaśnia bp Jerzy Maculewicz OFM Conv w rozmowie z Piotrem Kościńskim: Kraj tysiąca katolików.
Występ artystów, wykonany w auli, w której grał młody Mozart, opisuje ks. Waldemar Turek w tekście: Rodzinny koncert.
Dlaczego wyrzucenie teologii na Bielany okazało się „błogosławioną winą”? – odpowiedź w tekście ks. Łukasza Piotrowskiego z okazji 70-lecia ATK: Uczelnia na peryferiach.
Ile mądrości jest w powiedzeniu „Tylko spokój może nas uratować” – pisze Anna Wardak w komentarzu: Tylko spokój.
Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 17 listopada i wcześniejszych numerów tygodnika.