21 stycznia
piątek
Agnieszki, Jarosława
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ścigajcie miłosć

Ocena: 0
1398

Naszą pierwszą misją jest małżeństwo – mówią Karen i Robert Kharitonovie, wolontariusze misyjni i autorzy bloga „Misja Małżeństwo – Droga na Wschód”.

fot: arch. K. i R. Kharitonov

Na stepie w Kazachstanie

Zanim się poznali, Karen dopiero przygotowywała się do wolontariatu misyjnego, a Robert był już wcześniej na tzw. doświadczeniu misyjnym w Jerozolimie wraz z poznańskim Akademickim Kołem Misjologicznym i zastanawiał się nad wyjazdem do Brazylii. Ostatecznie ich plany się zmieniły, a dzisiaj Karen i Robert mają za sobą trzy wspólne wyjazdy misyjne: na Ukrainę, do Kazachstanu i na Białoruś. Każdy wiązał się nie z nowymi wyzwaniami, ale też pozwalał budować fundamenty rodzącej się między nimi miłości.

 


POD ZNAKIEM DUCHA

Na początku Karen nie myślała o misjach, a kiedy się zdecydowała i podjęła formację w tym kierunku, chciała pomagać w krajach na południu. – Jeden ksiądz powiedział mi, że będę kiedyś misjonarką świecką w Kazachstanie. Zdziwiłam się, ale te słowa były prawie jak proroctwo. Zaczęłam się zastanawiać, jak to mogłoby się stać. Ważnym wydarzeniem była pielgrzymka do Częstochowy, w której szła z nami grupa z Ukrainy. Dla mnie to był kolejny sygnał, który prowokował do myślenia o Wschodzie. A później poznałam Roberta – wyjaśnia Karen.

– Było Zesłanie Ducha Świętego, a ja pojechałam na weekend do Poznania odwiedzić znajomych. Na stałe mieszkałam wtedy w Warszawie. Pamiętam, że byłam na wykładzie Wandy Półtawskiej u dominikanów – opowiada Karen. – Wieczorem miało być czuwanie w katedrze, a po nim zbiórka misyjna. Robert zbierał wtedy z naszą wspólnotą Przymierze Miłosierdzia fundusze na wyjazd misyjny do Brazylii. Wrzuciłam pieniążek do puszki, otrzymałam folder o misjach. I tak się zaczęło. Ostatecznie Robert do Brazylii nie wyjechał, ale pojechaliśmy oboje na Ukrainę – uśmiecha się.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu drukowanym
Idziemy nr 28 (768), 12 lipca 2020 r.
całość artykułu zostanie opublikowana na stronie po 22 lipca 2020

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 stycznia

Piątek, II Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
...ustanowił Dwunastu, aby Mu towarzyszyli.
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mk 3,13-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter