23 maja
poniedziałek
Iwony, Dezyderego, Kryspina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Rozbłysły "światełka do nieba"

Ocena: 0
481

Ponad 25,4 mln zł zebrano ok. godz. 20 na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, kiedy w całym kraju rozbłysły "światełka do nieba" – kulminacyjny punkt 25. Finału. W tym roku fundacja zbiera pieniądze na sprzęt medyczny dla dzieci i seniorów.

fot. PAP/Radek Pietruszka

"Światełko do nieba" to towarzyszący finałom WOŚP pokaz sztucznych ogni. Odbywa się zawsze o godz. 20. Nie jest to koniec 25. Finału, ale jego kulminacyjny moment. Towarzyszące zbiórce imprezy i koncerty jeszcze trwają – oficjalnie Finał zakończy się po północy, po tzw. licytacji najbardziej hojnych darczyńców.

W Warszawie "światełka do nieba" wystrzeliły ze sceny na placu Defilad, gdzie od wczesnego popołudnia trwa finałowy koncert. Pokazy sztucznych ogni odbyły się także w wielu innych miejscowościach, gdzie działają sztaby WOŚP.

Ok. godz. 20 WOŚP zebrała ponad 25,4 mln zł. Dla porównania, w zeszłym roku o tej porze było ponad 17,6 mln zł.

Obecny stan konta to przewidywana na ten moment kwota; pieniądze cały czas spływają, będą liczone do końca lutego. Ostateczne informacje o tym, ile zebrano, mają być przedstawione na początku marca.

W tegorocznym Finale WOŚP uczestniczy ok. 120 tys. wolontariuszy. Zorganizowano blisko 1700 sztabów, w tym 56 zagranicznych.

Szef WOŚP Jerzy Owsiak mówił na wcześniejszej konferencji prasowej, że Finał przebiega spokojnie i dziękował służbom mundurowym, które w całym kraju dbają o bezpieczeństwo uczestników zbiórki.

Fundację można wspierać nie tylko przez datki do puszek wolontariuszy, ale również za pośrednictwem internetu, SMS-ów czy uczestnicząc w charytatywnych aukcjach. Wszystkie sposoby wymienione są na stronie: http://www.wosp.org.pl/final/wesprzyj. Część z nich – m.in. charytatywne SMS-y – będą możliwe nie tylko w dniu Finału, wiele aukcji potrwa do lutego.

Oficjalne hasło 25. Finału to: "Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom". Podobny cel przyświecał zeszłorocznemu Finałowi.

W zeszłorocznym Finale fundacja zebrała ponad 72 mln zł. Za część środków kupiono już sprzęt medyczny, m.in. dla oddziałów onkologicznych, pediatrycznych, a także geriatrycznych i ZOL-i. (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 maja

Poniedziałek, VI Tydzień Wielkanocny
Niech święci cieszą się w chwale, *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 15,12-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter