20 czerwca
czwartek
Diny, Bogny, Florentyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Szydło spotkała się z prezydentem Iraku

Ocena: 0
656

Kwestie współpracy gospodarczej i polskiej pomocy humanitarnej oraz bieżąca sytuacja dot. bezpieczeństwa w regionie Bliskiego Wschodu były tematami wtorkowej rozmowy premier Beaty Szydło z prezydentem Iraku Fuadem Masumem - poinformowała w komunikacie Kancelaria Premiera.

fot. PAP/Marcin Obara

Prezydent Iraku przebywa od poniedziałku z dwudniową wizytą w Warszawie, w trakcie której spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą. W związku z wizytą delegacji irackiej odbyły się także rozmowy plenarne, w których – jak poinformowała Kancelaria Premiera – wziął udział m.in. minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel.

"Podczas wizyty w Warszawie poruszone zostały m.in. kwestie współpracy gospodarczej i polskiej pomocy humanitarnej, a także bieżąca sytuacja bezpieczeństwa w regionie Bliskiego Wschodu" – czytamy w komunikacie Kancelarii.

Na konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Iraku prezydent Duda powiedział, że Polska z uznaniem obserwuje działania władz Iraku i armii irackiej w przywracaniu pokoju oraz w walce z terroryzmem. Z kolei prezydent Fuad Masum dziękował za "ogromny wkład" polskich żołnierzy w tej walce. Zapewnił również, że w Iraku "mile widziani" są polscy przedsiębiorcy.

Zarówno Duda, jak i Masum, zadeklarowali starania o stworzenie samodzielnej polskiej ambasady w Bagdadzie, która obecnie mieści się w budynku ambasady Wielkiej Brytanii.

Na wtorek przewidziane jest również spotkanie prezydenta Iraku z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim i wicemarszałkiem Senatu Adamem Bielanem. (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 czerwca

Czwartek, XI Tydzień zwykły
Dzień powszedni
Otrzymaliście Ducha przybrania za synów,
w którym wołamy: «Abba, Ojcze».

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 6, 7-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter