Tygodnik „Idziemy” na 26 stycznia ukazał się drukiem i w e-wydaniu: www.egazety.pl/wydawnictwo-warszawsko-praskie/e-wydanie-idziemy.html oraz eprasa.pl/news/idziemy.
W najnowszym numerze warto przeczytać:
To już tysięczne wydanie naszego tygodnika. O ludziach, którzy stworzyli i obronili „Idziemy”, pisze ks. Henryk Zieliński we wstępniaku: Po tysiąckroć dziękuję.
Z okazji tysięcznego wydania tygodnika „Idziemy” swoimi ocenami o nim dzielą się: Dorota Gawryluk, Marcin Przeciszewski, Radosław Pazura, Eryk Mistewicz, prof. Monika Przybysz i dr Dariusz Karłowicz: Co sądzę o tygodniku „Idziemy”?
– Dlaczego premier Donald Tusk oddał resort edukacji w ręce Barbary Nowackiej? I kim są jej najbliżsi współpracownicy? – analizuje Łukasz Warzecha w artykule. Kto trzęsie polską szkołą?
– Jak europejska i polska lewica próbuje wychować młode pokolenie według najgorszych wzorców? – tło ideologiczne tych działań pokazuje prof. Nowak w rozmowie z Iwoną Budziak: Edukacja czy indoktrynacja?
– Kto i co może mówić z ambony? – wyjaśnia ks. prof. Jacek Nowak w rozmowie z Ireną Świedzewską: Dla kogo ambona?
– Reforma administracji, powstrzymanie imigracji, wzrost gospodarczy, postawienie tamy ideologiom – te i inne posunięcia nowego prezydenta USA omawia prof. Kazimierz Dadak w artykule: Ameryka według Trumpa.
– Co takiego ma w sobie Grenlandia, że Donald Trump może chcieć ją zdobyć nawet kosztem użycia siły? – wyjaśnia Piotr Kościński w raporcie: Strategiczna wyspa.
– Czym różnią się sunnici od szyitów, gdzie przebiega granica między religią a sprawami doczesnymi? – tłumaczy prof. Aldona Piwko w wywiadzie Ireny Świerdzewskiej: W świecie islamu.
– Czy można wierzyć obietnicom wyborczym składanym przez kandydatów na prezydenta? – pisze Krzysztof Ziemiec w komentarzu: Czego chcą wyborcy?
– Jak ma się dawny kościelny indeks ksiąg zakazanych do współczesnych form cenzury na platformach społecznościowych? – pokazuje o. Dariusz Kowalczyk SJ w felietonie: Dystrybutorzy faktów?
Niemieckie bestialstwo ujawnione w Auschwitz w 80. rocznicę wyzwolenia obozu przypomina Jan Józef Kasprzyk w artykule: Piekło Auschwitz.
Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 19 stycznia i wcześniejszych numerów tygodnika.