W książeczce są też trzy katechezy z ubiegłego roku, wygłoszone w Sora na Sycylii, niejako w przeddzień Synodu o Ewangelizacji. Opowiadają o trzech aniołach: jeden mówił do Ewy w Raju, drugi mówił do Maryi, trzeciego Pan posyła teraz do nas. Kiko pokazuje, że każdy może być tym trzecim aniołem, ale musi przejść osobiście „szkołę życia” Jezusa, „osiągnąć intymność z Nim i być stale na nowo pouczanym, formowanym, kształconym przez Niego, tak aby mógł On naprawdę posłać swoich uczniów”.
Kiko pokazuje też niezwykłe przykłady ewangelizacji: oto miasto Chemnitz, dawniej Karl-Marks-Stadt, całkowicie zateizowane, dokąd jadą na misje wspólnoty neokatechumenalne: wielodzietne rodziny ze swoimi prezbiterami. Jadą na misję życia: po prostu tam się osiedlają i żyją dając świadectwo. „Tak dzieje się także w Almere k. Amsterdamu, w samym Amsterdamie, w Wiedniu, Sztokholmie i wielu innych miastach. W ten sposób próbujemy przyprowadzić pogan do Jezusa Chrystusa.”
Kiko Arguello, „Kerygmat. Z ubogimi w barakach”, edycja polska przygotowana przez Centrum Formacji Wspólnot Neokatechumenalnych, Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium”, Lublin 2013
Barbara Sułek-Kowalska |