5 czerwca
piątek
Waltera, Bonifacego, Walerii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Hoser w "świątyni ludzkiego cierpienia"

Ocena: 0
2585
– Wartość każdej kultury i cywilizacji mierzy się troską o najsłabszych – podkreślił abp Henryk Hoser. Z okazji 20-lecia Hospicjum Opatrzności Bożej Księży Orionistów w Wołominie biskup warszawsko-praski przewodniczył uroczystej Mszy świętej w parafii św. Józefa Robotnika.
20150315 18:14
mag / Wołomin (KAI), mz
 
W homilii abp Hoser nazwał hospicjum „świątynią ludzkiego cierpienia". – Spotykamy się tutaj z „misterium cierpienia”. Ci, którzy tu przebywają, dopełniają Mękę Chrystusa. Z ich serc oraz serc ich najbliższych, którzy stoją u ich łoża boleści podobnie jak Najświętsza Maryja Panna stała u stóp krzyża, płynie żarliwa modlitwa – zauważył kaznodzieja.

Abp Hoser zaznaczył też, że hospicjum nie jest miejscem śmierci ale narodzin dla nieba. – Stąd ludzie odchodzą do nowego, lepszego życia, do życia które Bóg nam obiecał i które sam nam przygotował. W związku z tym, ci którzy umierają są naszymi przewodnikami – powiedział biskup warszawsko-praski.

Ostrzegł, że cywilizacja która odrzuca słabszych nie ma szans na przetrwanie. – Wartość każdej kultury i cywilizacji mierzy się troską o najsłabszych. Te które zajmują się tylko najsilniejszymi – giną. W związku z tym całe nasze zaangażowanie na rzecz ludzi cierpiących, umierających, biednych, opuszczonych, bezradnych, samotnych jest dowodem naszej szlacheckości, zdolności do pełnienia dobrych czynów - zauważył abp Hoser.

Podkreślił, że odpowiedzią Boga na zło tego świata jest Miłosierdzie. – Zwrócenie się ku niemu być może jest jedynym i ostatnim ratunkiem dla upadającej ludzkości. Jest jedyną alternatywą dla tych ciągle napływających Hiobowych wieści z całego świata, w tym również z naszego kraju oraz bliższego i dalszego otoczenia – mówił abp Hoser.

Na zakończenie liturgii abp Hoser wręczył medale pamiątkowe diecezji warszawsko-praskiej. Otrzymali je członkowie zespołu pracowników Hospicjum oraz dr Ewa Świć.
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 czerwca

Sobota, IX Tydzień zwykły
+ dzień powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie św. Norberta, biskupa
Błogosławieni ubodzy w duchu,
albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): 2 Tm 4,1-8; Ps 71, 8-9.14-17; Mk 12,38-44
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter