17 kwietnia
sobota
Rudolfa, Roberta
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Święto Kobiet na Jasnej Górze

Ocena: 0
296

Na Jasnej Górze dziś Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast. To okazja przede wszystkim do refleksji nad geniuszem kobiecego powołania, którego wzorem jest Matka Boża. Wśród szczególnych intencji modlitwa o szacunek dla życia każdego człowieka i wołanie, by każda Polka była „kobietą z sercem”.

Fot. twitter.com/@JasnaGoraNews

Jasnogórski Dzień Kobiet wpisuje się w przygotowania do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego, który mówił: „i chociaż święto kobiet zaczęło się w raju, gdy Pan Bóg powołał Ewę i wskazał jej zadania, by niosła pomoc Adamowi, to jednak to święto przedziwnie wyszlachetniało, gdy w Nazarecie ukazał się wysłannik Ojca Niebieskiego i wskazał nowej Ewie, Maryi Jej zadania”.

Stanisława Nowicka, świadek życia ks. Prymasa podkreśla, że Matka Boża była dla niego Najpiękniejszą z Niewiast i w każdej kobiecie widział Jej odbicie:

On widział taką gotowość, dyspozycyjność kobiety w zauważeniu tego, co ten drugi potrzebuje, służbę dostrzegania drugiego człowieka – to jest wpisane w naturę kobiety. Te dary można odczytać tylko w miłości. Ta służebność w miłości jest cechą kobiety przygotowanej przez Pana Boga do spełnienia jej misji

- wyjaśnia Stanisława Nowicka.

Poprzez wspólną obecność niewiast spotkanie jasnogórskie zorganizowane przez Civitas Christiana jest nawiązaniem do wielkiej modlitwy, zwłaszcza z roku 1926, kiedy to kobiety przekazały Najświętszej Maryi Pannie królewskie symbole „jabłko i berło”, obierając Ją na Królową każdej polskiej duszy. To również nawiązanie do modlitwy z 1982 r. kiedy kobiety złożyły „Kielich Życia i Przemiany” prosząc o szacunek dla każdego poczętego człowieka.

Dziś w tym kielichu odprawiana jest Msza św., a intencja troski o życie wybrzmiewa ze zdwojoną siłą.

Czytaj także:

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 kwietnia

Sobota, II Tydzień Wielkanocny
Dzień Powszedni
Oczy Pana zwrócone na bogobojnych.
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 6, 16-21
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter