13 lipca
poniedziałek
Henryka, Kingi, Andrzeja
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Powiedział mi: Ja Ciebie kocham

Ocena: 3.3
233

– Świat przypomina czasem dom wariatów, przyjmując rzeczy, które są w tak oczywisty sposób złe i głupie. Jeżeli oczekujemy pokoju w naszym życiu, potrzeba nam zmiany  – mówił Alan Ames.

fot. Anna Dąbrowska/Idziemy

Tłum wiernych wypełnił 21 maja mury Kościoła św. Antoniego z Padwy przy ul. Senatorskiej w Warszawie, gdzie świadectwo swojego życia wygłosił Alan Ames, nawrócony były członek gangu, doświadczający prywatnych objawień Jezusa i świętych oraz posługujący darem modlitwy wstawienniczej, autor książki „Oczami Jezusa”.

Świadectwo Amesa przepełniały słowa o Bożej miłości do człowieka, którą on sam poczuł 25 lat temu, będąc „w najczarniejszym okresie swojego życia”. – Gdy Jezus powiedział te trzy wspaniałe słowa: „Ja Ciebie kocham”, wiedziałem, że w nich zawiera się Boża prawda, że Bóg mnie kocha; że zawsze kochał mnie w przeszłości i zawsze będzie mnie kochał. I w tych słowach widziałem, że On kocha każdego człowieka dokładnie tak jak mnie; że w Jego miłości do nas nie ma różnicy. Jedyna różnica polega na tym, na ile my kochamy Jego – mówił.

Mistyk podkreślał rolę Kościoła  katolickiego w świecie oraz znaczenie kapłaństwa, które w jego wizji, potwierdza sama Matka Boża. – Świat przypomina czasem dom wariatów, przyjmując rzeczy, które są w tak oczywisty sposób złe i głupie – mówił. –  My je przyjmujemy jako coś dobrego. Żyjemy w tym szaleństwie, zamykając się na Bożą prawdę. Jeżeli oczekujemy pokoju w naszym życiu, potrzeba nam zmiany. Musimy żyć zgodnie z prawdami Bożymi i zgodnie z przykazaniami, które dał nam Kościół katolicki.

Ostatnią częścią spotkania była adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z modlitwą o uzdrowienie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 lipca

Poniedziałek, XV Tydzień zwykły
+ Wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 1,10-17; Ps 50,8-9.16b-17.21.23; Mt 10,34-11,1
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter