19 sierpnia
piątek
Boleslawa, Juliana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jasna Góra: Franciszkanki Misjonarki Maryi rozpoczęły Rok Jubileuszowy

Ocena: 0
374

Franciszkanki Misjonarki Maryi rozpoczęły dziś na Jasnej Górze Rok Jubileuszowy stulecia obecności zgromadzenia w Polsce. Na co dzień pracują wśród dzieci i osób starszych, więźniów i chorych. Jak mówią o sobie - nie uznają wykluczenia. Uważają, że każdy z nas ma zawsze szansę. Pomagają tylko ją wykorzystać.

 Mszy św. na rozpoczęcie czasu jubileuszu przewodniczył metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

S. Janina Siedlecka, która przez 20 lat posługiwała w Chinach, wyraziła radość, że czas jubileuszu może rozpocząć z siostrami właśnie na Jasnej Górze.

Chcemy podziękować Maryi za to, ze nam wyprasza potrzebne łaski, żebyśmy mogły kontynuować naszą misję. S. Janinę do zgromadzenia pociągnęła jego duchowość przejawiająca się w misyjności, duchu franciszkańskim z wychodzeniem do ubogich i maryjność. – A Pierwszym Misjonarzem jest dla nas Jezus, którego adorujemy na kolanach, który daje siłę – podkreśla misjonarka.

S. Marzena Dzikowska, przełożona prowincjalna zgromadzenia przypomniała, że siostry, tam gdzie zakładają placówki misyjne, zawsze najpierw starają się o obecność Jezusa Eucharystycznego.

W swych kaplicach - nawet tych najmniejszych, znajdujących się w mieszkaniach na przedmieściach miast, lepiankach czy barakach - siostry kontemplują i adorują Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Eucharystia i adoracja to źródła ich życia duchowego i misji ewangelizacyjnej.

Zgromadzenie Franciszkanek Misjonarek Maryi zostało założone w Indiach przez bł. Marię od Męki Pańskiej. Jego zatwierdzenia dokonał Papież Pius IX w 1877 r. Do Polski siostry przybyły w 1922 r. z Odessy, a ich pierwszy dom został założony w Łabuniach k. Zamościa. Obecnie ok. 6 tys. sióstr pochodzących z 79 narodowości pracuje w bardzo zróżnicowanych środowiskach społeczno-kulturowych.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 sierpnia

Piątek, XX Tydzień zwykły – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana Eudesa, prezbitera
Cierpieli głód i pragnienie *
i wygasało w nich życie.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 22, 34-40
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter