29 września
piątek
Michala, Gabriela, Rafala
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Indyjskie władze likwidują działający od 53 lat sierociniec Misjonarek Miłości w Kalkucie

Ocena: 5
532

Indyjskie władze nakazały eksmisję podopiecznych sierocińca prowadzonego przez Misjonarki Miłości w Kalkucie. Na początku nowego roku urzędnicy zablokowali zakonnicom możliwość przyjmowania zagranicznych funduszy, z których utrzymywały placówkę, a teraz nie przedłużyli im dzierżawy ziemi, na której się ona znajduje.

Fot. VaticanMedia

Okazało się, że budynek stoi na ziemi wydzierżawionej od państwa na 90 lat, a termin dzierżawy upłynął w 2019 r. Władze nie zgodziły się na przedłużenie umowy i zażądały opuszczenia budynku oraz zapłacenia kary za jego bezprawne użytkowanie w ciągu ostatnich dwóch lat w wysokości 240 tys. euro. Ze względu na blokadę zagranicznych funduszy Misjonarki Miłości nie zdecydowały się na walkę w sądzie i przekazały placówkę państwu. Ostatnie 11 dzieci, przebywających w ośrodku, zostało przeniesionych do podobnych placówek w innych miastach.

W ciągu ostatnich 53 lat istnienia sierociniec w Kalkucie przyjął i oddał do adopcji 1,5 tys. dzieci. Pomógł również tysiącom ubogich mieszkających na ulicach Kalkuty, m.in. trędowatym i porzuconym matkom. Misjonarki Miłości prowadzą w Indiach 240 podobnych ośrodków.

„Państwo nie chce dostrzec bezinteresownej służby sióstr na rzecz każdego potrzebującego, bez względu na jego przynależność kastową czy religijną. Ta dzierżawa bez problemu mogłaby zostać przedłużona, gdyby władze wykazały się dobrą wolą” – powiedział w rozmowie z agencją Asia News bp Gerald Mathias, ordynariusz Lucknow, stolicy stanu Uttar Pradesh.

Tymczasem w stanie Gudźarat trwa proces przeciwko Misjonarkom Miłości oskarżonym o siłowe nawracanie dziewcząt i naruszenie uczuć religijnych hinduistów. Na 10 stycznia zaplanowane jest kolejne przesłuchanie w tej sprawie, które – co jest bardzo prawdopodobne – może zakończyć się aresztowaniem zakonnic.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 września

Piątek, XXV Tydzień zwykły - święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
Błogosławcie Pana, wszyscy Jego aniołowie
i wszyscy słudzy pełniący Jego wolę.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): J 1, 47-51
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Franciszka 25 IX - 3 X

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter