Prawie 400 tys. osób, w tym liczni pielgrzymi z Polski, zobaczyli ekspozycję zatytułowaną "Rosarium: Radość i Światło, Ból i Chwała", wystawianą na terenie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Prezentowana od kilkunastu miesięcy ekspozycja o modlitwie różańcowej zostanie zamknięta 15 października br.
Fot. pixabayJak poinformowała szefowa biura prasowego fatimskiego sanktuarium Patrícia Duarte, pod względem narodowości na ekspozycji prezentowanej w muzeum fatimskiego sanktuarium dominowali Portugalczycy. Dodała, że wśród obcokrajowców liczni byli z kolei Hiszpanie, Brazylijczycy, Francuzi, Amerykanie oraz Polacy. Wyjaśniła, że jednym z żywo odbieranych przez pielgrzymów elementów wystawy jest instalacja Any Bonifácio pt. "Saltério", która przedstawia 150 ofiarowanych sanktuarium różańców przez pątników. Zdaniem Duarte inną instalacją bardzo dobrze przyjęta przez zwiedzających jest "Suspensão", której autorką jest światowej sławy artystka Joana Vasconcelos.
W fatimskim muzeum zobaczyć można też różańce należące do osób związanych z objawieniami z 1917 r., a także zdobyć wiedzę o znanych postaciach odmawiających w swym życiu różaniec. Jedną z nich był św. Jan Paweł II, który przed śmiercią polecił przekazać swój osobisty różaniec portugalskiemu sanktuarium w Fatimie.
W muzeum w ramach promowania modlitwy różańcowej nie zabrakło też inicjatyw dla najmłodszych. 3 lipca br. w ramach wizyt tematycznych odbyło się spotkanie dla dzieci mające na celu popularyzowanie wśród najmłodszych modlitwy różańcowej. Wydarzenie zatytułowane "Jak odmawiać różaniec? Wizyta w muzeum" poza częścią edukacyjną łączyło w sobie też zabawy dla najmłodszych.