27 listopada
piątek
Waleriana, Wirgiliusza, Maksyma
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dzwon "Głos Nienarodzonych" zabrzmi dziś w sanktuarium bł. ks. Popiełuszki

Ocena: 0.6
718

Poświęcony przez papieża Franciszka dzwon „Głos Nienarodzonych" 21 października zabrzmi w sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu w Warszawie. „Jego dźwięk będzie wyrazem naszej zdecydowanej postawy w obronie życia" – powiedział Bogdan Romaniuk, wiceprezes Fundacji „Życiu Tak" im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Kościół św. Stanisława Kostki w Warszawie, fot. Adrian Grycuk, wikimedia Commons licencja CC BY 3.0/ Dzwon "Głos Nienarodzonych", fot. facebook.com/Fundacja "Życiu Tak"

Uruchomienie dzwonu w środę poprzedzi Msza św. w kościele św. Stanisława Kostki o godz. 18.00, po której zaplanowane jest nabożeństwo różańcowe. Jego uczestnicy będą modlić się o prawną ochronę życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.

Bogdan Romaniuk podkreślił, że „symboliczne uderzenie w dzwon będzie wyrazem zdecydowanej postawy w obronie życia. Będzie także wezwaniem całej Polski do modlitwy w intencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego".

Dzwon „Głos Nienarodzonych" powstał z inicjatywy Fundacji „Życiu Tak" im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Rzeszowie. We wrześniu poświęcił go papież Franciszek.

Ważący niemal tonę dzwon powstał w pracowni ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu. Na zewnętrznej ścianie u dołu ozdobiony jest ornamentem w kształcie łańcuchów kodów genetycznych ojca i matki. Między nimi umieszczona jest nazwa dzwonu, odlew USG dziecka poczętego i odlew tablic symbolizujących Dekalog. Są tam też umieszczone m.in. słowa piątego przykazania: „Nie zabijaj".

22 października Trybunał Konstytucyjny planuje zająć się wnioskiem grupy posłów, dotyczącym konstytucyjności tzw. aborcji eugenicznej, tj. w przypadku podejrzenia choroby dziecka lub jego upośledzenia. Wniosek został złożony do TK w 2019 r. przez grupę posłów reprezentowanych przez Bartłomieja Wróblewskiego i Piotra Uścińskiego z PiS.

Czytaj także:

>> Papież do Polaków: Niech Bóg Dawca życia błogosławi Wam i Waszym rodzinom

>> "Ufamy, że Trybunał Konstytucyjny przyzna każdemu człowiekowi pełne prawo do życia"

>> Oświadczenie organizacji pro-life w sprawie zbliżającej się decyzji TK

>> Życie jest darem

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 listopada

Piątek, XXXIV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Nabierzcie ducha i podnieście głowy,
ponieważ zbliża się wasze odkupienie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ap 20,1-4.11-21,2; Ps 84,3-6a.8a; Łk 21,29-33
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter