27 października
wtorek
Iwony, Sabiny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież do Polaków: Niech Bóg Dawca życia błogosławi Wam i Waszym rodzinom

Ocena: 5
790

„Niech Bóg, jedyny i prawdziwy Dawca życia błogosławi Wam i Waszym rodzinom" – powiedział papież Franciszek w pozdrowieniach do polskich pielgrzymów, podczas środowej audiencji generalnej. Ojciec Święty pobłogosławił „dzwon, noszący imię «Głos nienarodzonych»". Zachęcił wiernych do wrażliwości sumień i pamiętania o wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Przypomniał również, że dzisiaj (tj. 23 września) przypada wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny.

Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Papież życzył zebranym, aby świadectwo wiary i miłości Świętego stygmatyka z San Giovanni Rotondo było dla każdego zaproszeniem do zawierzania siebie dobroci Boga, szczególnie w ufnym korzystaniu z sakramentu pojednania.

Słowa Franciszka do Polaków :

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków.

Za chwilę pobłogosławię dzwon, noszący imię «Głos nienarodzonych», wykonany przez fundację «Życiu Tak». Będzie on towarzyszył wydarzeniom mającym na celu przypominanie o wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci . Niech jego głos budzi sumienia stanowiących prawo i wszystkich ludzi dobrej woli w Polsce i na świecie. Niech Bóg, jedyny i prawdziwy Dawca życia błogosławi Wam i Waszym rodzinom. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Dzwon powstał w pracowni ludwisarskiej w Przemyślu.

Bogdan Romaniuk z Fundacji Życiu Tak imienia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny poinformował PAP, że dzwon będzie towarzyszył marszom i innym przedsięwzięciom propagującym obronę życia poczętego w Polsce i na świecie. Dzwon będzie przechowywany w Kolegiacie Kolbuszowskiej na Podkarpaciu.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 października

Wtorek, XXX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ef 5,21-33; Ps 128,1b-5; Łk 13,18-21
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter