24 maja
piątek
Joanny, Zuzanny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 12 maja - "Cenzura a wolność słowa"

Ocena: 4.25
565

Tygodnik „Idziemy” na 12 maja ukazał się drukiem i w e-wydaniu: www.egazety.pl/wydawnictwo-warszawsko-praskie/e-wydanie-idziemy.html oraz eprasa.pl/news/idziemy.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Egzamin dojrzałości – Rządzenie państwem to nie piaskownica. Nie można wciąż się bawić kosztem Kościoła i Polski – pisze ks. Henryk Zieliński.  

Cenzura wchodzi oknem – W PRL-u byli cenzorzy, a dziś? Współczesne nieoczywiste a skuteczne mechanizmy ograniczania wolności słowa opisuje Łukasz Warzecha.

Cenzura a wolność słowa – Jesteśmy zagrożeni zamykaniem nam ust – przestrzega mecenas Marek Markiewicz w wywiadzie Ireny Świerdzewskiej w kontekście wprowadzenia sankcji za tzw. mowę nienawiści.

TVN zapłacił – Jest czas nadstawiania policzka, ale i czas sprzeciwu – podkreśla o. Dariusz Kowalczyk SJ, komentując karę dla stacji telewizyjnej za nierzetelny materiał o św. Janie Pawle II.  

Wniebowstąpienie według Siemiradzkiego – Ta malarska interpretacja uwzględnia wzorce wypracowane przez innych artystów, ale ma też oryginalne elementy – pisze z Rzymu ks. Waldemar Turek.

Wolność mierzona krzyżami – „Ogień był straszny. Było jasno jak w dzień” – tak zapamiętał pierwszy polski atak płk Olgierd Hulacki. Wspomnienia uczestników bitwy o Monte Cassino przytacza w swoim artykule Jan Józef Kasprzyk.

Reporter na Monte Cassino – Jak Melchior Wańkowicz pracował nad monumentalnym reportażem „Bitwa o Monte Cassino” – przypomina Ignacy Masny.

Chcemy CKP! – Projekt budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego jednoczy różne grupy społeczne i opcje polityczne – zauważa Jacek Karnowski. 

Gdzie się podziały tamte koperty? – Co zrobić z zawartością kopert, które otrzymują dzieci przy Pierwszej Komunii? – wskazuje Marta Kawalec.  

Na nowej drodze – Po 50 latach istnienia Wspólnota Chemin Neuf liczy 2,5 tys. członków i jest obecna w 33 krajach. – Przeczytamy o niej w reportażu Magdaleny Prokop-Duchnowskiej. 

Kobieta w Kościele – O roli kobiet w ewangelizacji mówi Agnieszka Kałuża, przewodnicząca Krajowej Rady ds. Duszpasterstwa Kobiet przy Episkopacie Polski, w rozmowie z Ireną Świerdzewską. 

Ptaki i pielgrzymi nad Tagiem – Jak Portugalczycy budują nowe lotnisko w pobliżu Fatimy? – opisuje Marcin Zatyka.

Przygotowanie spowiedników – W jaki sposób przyszli kapłani przygotowują się do posługi w konfesjonale – relacjonuje ks. Łukasz Piotrowski. 

Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 28 kwietnia/5 maja i wcześniejszych numerów tygodnika.   

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 maja

Piątek, VII Tydzień wielkanocny
Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych
Słowo Twoje, Panie, jest prawdą,
uświęć nas w prawdzie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 10, 1-12
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna do św. Urszuli Ledóchowskiej 20-28 majaBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter