11 kwietnia
niedziela
Filipa, Leona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dzień solidarności z Chorwacją (24 stycznia - zbiórka do puszek)

Ocena: 4.9
632

W niedzielę 24 stycznia w ramach „Dnia solidarności z Chorwacją”, podczas każdej Mszy św. wierni podejmą modlitwę w intencji poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, a przed kościołami zostaną przeprowadzone zbiórki datków dla potrzebujących Chorwatów.

Fot. Caritas Chorwacja

Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Kilka dni później 6 stycznia 2021 roku doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów.

W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. Jako Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska – przekazaliśmy już 100 tys. złotych, jednak potrzeby są zdecydowanie większe.

W tej nadzwyczajnej sytuacji, po konsultacjach w ramach Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski, pragnę serdecznie prosić Waszą Eminencję/Ekscelencję, aby niedzielę 24 stycznia br. ogłosić w (archi)diecezji „Dniem solidarności z Chorwacją”. W jego ramach, podczas każdej Mszy Świętej, we wszystkich parafiach będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołami przeprowadzimy zbiórkę datków na ten cel. /…/ proponuję, aby informacja o inicjatywie została dołączona do komunikatów parafialnych już w najbliższą niedzielę, tj. 17 stycznia br.

- napisał w specjalnym liście abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Diecezja warszawsko-praska włącza się w to dzieło, jakim jest Dzień solidarności z Chorwacją. Prosimy Wielebnych Księży Proboszczów o poinformowanie wiernych o zbiórce w ramach ogłoszeń duszpasterskich w niedzielę, 17 stycznia br. Zbiórkę należy przeprowadzić w niedzielę kolejną, 24 stycznia, zaś zebrane środki niezwłocznie przekazać do Wydziału Finansowego Kurii.

- informuje ks. Dariusz Szczepaniuk, Kanclerz Kurii.

Czytaj także: Trzęsienie ziemi w Chorwacji. Są ofiary śmiertelne, trwa akcja ratunkowa

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 11 kwietnia

Druga Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego
«Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam».
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 20, 19-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Dar zmartwychwstałego Jezusa (komentarz tygodnika Idziemy)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter