21 listopada
wtorek
Alberta, Janusza, Konrada
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Oplećmy Polskę różańcem

Ocena: 3.92
3387

– Zapraszamy wszystkich Polaków, by 7 października stanęli na granicach kraju i dosłownie otoczyli Polskę modlitwą różańcową – zachęca Maciej Bodasiński

fot. Henryk Przondziono

Z Maciejem Bodasińskim, współorganizatorem „Wielkiej Pokuty” oraz „Różańca Do Granic”, rozmawia Radek Molenda

 

Media obiegła wiadomość o nowej akcji „Różaniec do granic”. O co chodzi?

Chcemy odpowiedzieć na wezwania Matki Bożej, która 140 lat temu w Gietrzwałdzie zachęcała: pokutujcie i odmawiajcie codziennie Różaniec. A dokładnie 40 lat później Matka Boża powtórzyła to wezwanie w Fatimie.

Chcemy zaprosić wszystkich Polaków, by 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej i tuż przed zakończeniem obchodów setnej rocznicy objawień fatimskich, stanęli na granicach kraju i dosłownie otoczyli Polskę modlitwą różańcową.

 

W jakiej intencji?

„Ratujmy Różańcem Polskę i świat” – to jest nasze hasło. Matka Boża w Fatimie mówiła o pokucie, nawróceniu i Różańcu. To wielkie zaproszenie dla nas dzisiaj: odmawiajmy Różaniec, który ma ratować świat. Chcemy uratować przez tę modlitwę jak najwięcej ludzi przed piekłem i wyprosić im łaskę nieba. Chcemy prosić o nawrócenie dla Europy, dla Polski, o powrót do korzeni chrześcijaństwa, o pokój na całym świecie. Chodzi też o poderwanie nas z kanap naszej codzienności.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 34 (620), 20 sierpnia 2017 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 30 sierpnia 2017 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, absolwent polonistyki UW, dziennikarz. Współtworzył w Lyonie kwartalnik „Chemin Neuf” (potem „FOI”). W „Idziemy” od pierwszego numeru tygodnika. Od lutego 2017 r. członek Rady Programowej Polskiego Radia S.A.SALON DZIENNIKARSKINajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły