23 czerwca
sobota
Wandy, Zenona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Rok Cristiana Ronalda

Ocena: 0
387

Mistrzostwo Europy z reprezentacją Portugalii i triumf w Lidze Mistrzów z Realem Madryt – to najważniejsze z osiągnięć piłkarskiego gwiazdora w mijającym roku. Znalazły one odzwierciedlenie w plebiscycie magazynu „France Football”, który uhonorował Ronalda Złotą Piłką, już czwartą w jego karierze.

Na szczycie 31-latek utrzymuje się od wielu sezonów. Niedawno w meczu „Królewskich” z meksykańskim Clubem America w Jokohamie (2:0) strzelił swoją 500. bramkę w rozgrywkach klubowych.

 

Na ratunek Smuda

Były selekcjoner reprezentacji Polski został trenerem piłkarzy Górnika Łęczna. Przed Franciszkiem Smudą trudne zadanie, bo zespół z Lubelszczyzny jest jednym z najsłabszych w lidze.

 

Ręczni się szykują

Odmłodzona kadra polskich szczypiornistów przygotowuje się w Kielcach do mistrzostw świata we Francji, które rozpoczną się 11 stycznia. Rywalami biało-czerwonych będą gospodarze oraz Rosja, Brazylia, Japonia i Norwegia. – Mamy mało czasu, a przed nami ogrom pracy – mówił dziennikarzom kirgiski szkoleniowiec Talant Dujszebajew.

 

Coraz szerzej

Zawieszona za stosowanie dopingu rosyjska tenisistka Maria Szarapowa zagrała w San Juan (Portoryko) pokazowy mecz z mistrzynią olimpijską Moniką Puig. Oficjalnie na korcie będzie mogła pojawić się w kwietniu.

Tymczasem Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) poinformowała, że w latach 2011-2015 w skandal dopingowy zamieszanych było ponad tysiąc rosyjskich sportowców z przeszło 30 dyscyplin. W drugiej części raportu kanadyjskiego prawnika Richarda McLarena wskazano, że do systemowego ukrywania pozytywnych wyników testów dopingowych dochodziło podczas letnich igrzysk olimpijskich w Londynie (2012) i zimowych w Soczi (2014) oraz lekkoatletycznych mistrzostw świata (2013). Proceder przebiegał z udziałem rosyjskiego ministerstwa sportu, krajowej agencji antydopingowej, laboratorium antydopingowego w Moskwie oraz Federalnej Służby Bezpieczeństwa.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarz, fotoreporter, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Niegdyś stypendysta Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", dziś członek Stowarzyszenia Absolwentów "Dzieło". Lider w katolickiej wspólnocie mężczyzn Przymierze Wojowników.Najczęściej czytane artykuły

SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły