°/° °/° °/°

Polscy siatkarze zdobyli brązowy medal mistrzostw Europy

Ocena: 5
1039

Zakończyły się mistrzostwa Europy w siatkówce. W meczu o trzecie miejsce, biało-czerwoni wygrali w Katowicach z Serbami 3:0 (25:22, 25:16, 25:22).

Włoscy siatkarze zostali mistrzami Europy. W finale w Katowicach pokonali Słoweńców 3:2 (22:25, 25:20, 20:25, 25:20, 15:11). Dla Włochów – prowadzonych od niedawna przez byłego trenera Polaków Ferdinando de Giorgiego – to siódmy tytuł w historii, ale pierwszy od szesnastu lat.

Rozgrywający złotych medalistów siatkarskich mistrzostw Europy – Włoch Simone Giannelli został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju i otrzymał nagrodę MVP.

Polscy siatkarze pokonali w katowickim Spodku Serbów 3:0 i zdobyli brązowy medal mistrzostw Europy. Z kolei w Krakowie, podczas mistrzostw Europy w amp futbolu - odmianie piłki nożnej uprawianej przez zawodników po jednostronnej amputacji kończyny - reprezentacja Polski pokonała Rosję 1:0.

Chciałbym pogratulować naszym Brązowym Drużynom! W meczu o 3. miejsce na mistrzostwa Europy w Amp Futbol Polska nasi Piłkarze pokonali Rosję po pięknej drużynowej akcji i bramce Jakuba Kożucha. Siatkarze w pięknym stylu wygrali z Serbią. To prawdziwa przyjemność oglądać Waszą grę i Waszą radość. Dziękujemy!

– napisał w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 16, 15-20
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)