21 lipca
niedziela
Daniela, Diany, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zespół ds. "zakończenia ciąży"

Ocena: 5
421

Fundacja Życie i Rodzina ponownie wysłała pismo do Ministerstwa Zdrowia, wnioskując o dopuszczenie jej przedstawicieli do prac Zespołu ds. „zakończenia ciąży”.

Fot. pixabay.com/CCO

Powstał on, aby opracowywać wytyczne dla podmiotów leczniczych w zakresie procedur związanych z zakończeniem ciąży.

Organizacja wnioskuje także o wgląd do pełnej dokumentacji z jego dotychczasowych działań. Jak donosi Fundacja, członkowie zespołu spotkali się z posłankami lewicy oraz aktywistkami proaborcyjnymi, zaś unikają rozmów ze stroną pro-life. Podczas podjętej 29 sierpnia interwencji poselskiej w Ministerstwie Zdrowia zostali siłą wyprowadzeni z budynku przez funkcjonariuszy Policji. Takie potraktowanie i odmowę rozmów traktują oni jako działanie dyskryminujące i naruszające uprawnienia konstytucyjne oraz nieprawidłowe pod kątem procesu (quasi)legislacyjnego. Domagają się równego traktowania i uwzględnienia ich głosu.

Powołują się na stanowisko zespołu ekspertów KEP z 4 września w sprawie dopuszczalności aborcji w oparciu o przesłankę zdrowia psychicznego, w którym wskazano, że „aborcja nie może być prawnie dopuszczona z powodu występowania u matki zaburzeń psychicznych”.

Jak zaznaczają sygnatariusze listu, „stanowisko takie jest zbieżne z poglądami milionów Polaków. Kościół katolicki stanowi reprezentację poglądów katolików, których jest w Polsce ponad 70 proc. Stanowisko to musi być słyszalne, zaś wierni winni otrzymać konkretne i rzetelne odpowiedzi na istniejące wątpliwości, które pojawiły się w związku z (bezprawnie utajnionymi) pracami zespołu, które to prace (prawdopodobnie) zmierzają do obejścia powszechnie obowiązujących przepisów prawa i dopuszczenia do legalizacji aborcji bez zmiany przepisów i pomimo obowiązujących wyroków Trybunału Konstytucyjnego w tym zakresie”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa na UW, dziennikarka, autorka książek o tematyce rodzinnej i historycznej


monika.odrobinska@idziemy.com.pl

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 21 lipca

XVI Niedziela zwykła
Moje owce słuchają mego głosu,
Ja znam je, a one idą za Mną.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 6, 30-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz „Idziemy” - Stwórz się na nowo
Nowenna do św. Anny 17-25 lipca
+ Nowenna do św. Szarbela 19-27 lipcaNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter