2 grudnia
sobota
Balbiny, Bibianny, Pauliny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Sekretarz COMECE: Europa dała przykład, jak przyjmować uchodźców

Ocena: 0
567

Podsumowując spotkanie papieża z prezydium COMECE, sekretarz generalny Komisji Konferencji Episkopatów Unii Europejskiej stwierdził, że jednym z tematów była kwestia uchodźców z Ukrainy, wobec których po raz pierwszy na Starym Kontynencie wprowadzono protokół zapewniający tym uchodźcom wszelkie udogodnienia, m.in. dostęp do publicznej służby zdrowia oraz edukacji.

Fot. pixabay.com/CCO

Ks. Manuel Barrios podkreślił, że Europa dała przykład, jak można przyjmować uchodźców uciekających przed wojnami. W rozmowie z Radiem Watykańskim mówił o wielkiej trosce papieża o Ukrainę.

Papież prosił COMECE o uczynienie wojny na Ukrainie swoim priorytetem, nie chodzi jedynie o temat konfliktu, o to, jak jest on poważny i wezwania, które prowadzimy i będziemy kontynuować w sprawie zawieszenia broni. Wojna przynosi wiele innych problemów, które dotyczą nas wszystkich, takich jak kryzys energetyczny, wzrost cen i kryzys uchodźczy. Papież mówił o idei Europy zjednoczonej w różnorodności, wskazywał, że należy szanować kultury różnych krajów

– zaznaczył ks. Barrios.

Myślę, że jest to bardzo ważne przesłanie, które Franciszek przekazał nam dla naszej pracy w COMECE, ponieważ powiedział nam, że ojcowie założyciele Europy mieli ideę, iż Europa to harmonia między różnymi krajami, które tworzą Unię Europejską, z całym jej bogactwem i ze wszystkimi różnicami i że to powinno być utrzymane.

Sekretarz generalny COMECE zauważył, że odmienna jest sytuacja uchodźców, którzy przybywają z innych stref wojennych poza Europą i którzy próbują dostać się do Unii Europejskiej.

Dla nich istnieje pakt o migracji i azylu, który został zaproponowany przez Komisję Europejską i pracujemy nad nim, z ramienia COMECE, ponieważ uważamy, że ważne jest, aby ta propozycja została podjęta, pomimo tego, iż jest wiele opóźnień i wiele oporów 

– stwierdził Barrios. Zauważył zarazem, że w kwestii migracji Unia Europejska wciąż nie zdołała wypracować satysfakcjonującej polityki.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 grudnia

Sobota, XXXIV Tydzień zwykły
Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie,
abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 21, 34-36
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Nowenna do św. Barbary 25 XI-3 XII
Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP: 29 XI-7 XII

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter