25 kwietnia
czwartek
Marka, Jaroslawa, Wasyla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Prawda jako fundament wartości - spotkanie z ks. prof. W. Chrostowskim

Ocena: 3.45
4603

Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu». Rzekł do Niego Piłat: «Cóż to jest prawda?». Zapraszamy na czwarte spotkanie z cyklu „Tajemnice Kościoła”!

Fotr. agerecontra.pl


----------------------

Ks. prof. Waldemar Chrostowski – święcenia kapłańskie otrzymał w 1976 r. z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego. Studiował na Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie i na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. Tytuł profesora nauk teologicznych uzyskał w 2003 r. Wybitny teolog i biblista, specjalista w dziedzinie egzegezy Starego Testamentu i relacji między Kościołem a judaizmem. Członek Komitetu Nauk Teologicznych PAN. Od 1990 r. redaktor naczelny kwartalnika teologów polskich „Collectanea Theologica”. W dorobku pisarskim ma książki, artykuły naukowe i popularnonaukowe, publicystykę oraz recenzje – w sumie ponad 3000 publikacji! W 2014 r. został laureatem prestiżowej Nagrody Ratzingera, którą watykańska Fundacja Josepha Ratzingera – Benedykta XVI przyznaje najwybitniejszym teologom świata. W 2017 r. otrzymał Odznakę Honorową „Bene Merito”. W 2018 r. został nagrodzony medalem „Pro bono Poloniae”, zaś w 2020 r. otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym przez: Tygodnik Niedziela, Tygodnik Idziemy, Radio Wnet, Radio Warszawa, Wydawnictwo Fronda.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 kwietnia

Czwartek, IV Tydzień wielkanocny
Święto św. Marka, ewangelisty
My głosimy Chrystusa ukrzyżowanego,
który jest mocą i mądrością Bożą.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 16, 15-20
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter