26 maja
niedziela
Filipa, Pauliny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Prawda jako fundament wartości - spotkanie z ks. prof. W. Chrostowskim

Ocena: 3.45
4773

Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu». Rzekł do Niego Piłat: «Cóż to jest prawda?». Zapraszamy na czwarte spotkanie z cyklu „Tajemnice Kościoła”!

Fotr. agerecontra.pl


----------------------

Ks. prof. Waldemar Chrostowski – święcenia kapłańskie otrzymał w 1976 r. z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego. Studiował na Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie i na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. Tytuł profesora nauk teologicznych uzyskał w 2003 r. Wybitny teolog i biblista, specjalista w dziedzinie egzegezy Starego Testamentu i relacji między Kościołem a judaizmem. Członek Komitetu Nauk Teologicznych PAN. Od 1990 r. redaktor naczelny kwartalnika teologów polskich „Collectanea Theologica”. W dorobku pisarskim ma książki, artykuły naukowe i popularnonaukowe, publicystykę oraz recenzje – w sumie ponad 3000 publikacji! W 2014 r. został laureatem prestiżowej Nagrody Ratzingera, którą watykańska Fundacja Josepha Ratzingera – Benedykta XVI przyznaje najwybitniejszym teologom świata. W 2017 r. otrzymał Odznakę Honorową „Bene Merito”. W 2018 r. został nagrodzony medalem „Pro bono Poloniae”, zaś w 2020 r. otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym przez: Tygodnik Niedziela, Tygodnik Idziemy, Radio Wnet, Radio Warszawa, Wydawnictwo Fronda.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 26 maja

VIII Niedziela zwykła
Uroczystość Najświętszej Trójcy
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu,
Bogu, który jest i który był, i który przychodzi.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 28, 16-20
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz Idziemy - Pasjonująca tajemnicaNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter