25 września
poniedziałek
Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Narracja opozycji legła w gruzach" - WIDEO

Ocena: 0
660

Słowa prezydenta Legionowa Romana Smogorzewskiego, to uderzenie w całą narrację opozycji, która budowała swój wizerunek na dbaniu o prawa kobiet; wszystko to legło w gruzach - ocenił w poniedziałek szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski. Kandydat na wiceprezydenta stolicy Piotr Guział zaapelował w poniedziałek w imieniu sztabu Patryka Jakiego, by organizacje broniące praw kobiet, organizacje feministyczne i m.in. Kongres Kobiet zajęły jednoznaczne stanowisko ws. słów prezydenta Legionowa. W sobotę rzeczniczka PiS Beata Mazurek, a także inne działaczki PiS, zażądały dymisji rzecznika PO Jana Grabca.

fot. PAP/Wojciech Pacewicz

Film ze spotkania wyborczego Smogorzewskiego, nakręcony przez lokalną telewizję legionowską LTV, zamieścił w piątek na Twitterze wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15). Widać na nim, jak prezydent Legionowa przedstawia kandydatów do rady miasta. O jednym z nich mówi: "Powiem szczerze, że nie byłem zadowolony, jak się urodził. Dzieci są takie brzydkie i zobaczcie, jaki ładny wyrósł, dorodny". 

 

Z kolei do jednej z kandydatek zwraca się: "Jest z tobą kłopot, bo jesteś trochę za ładna (...) masz wiele innych walorów i kompetencji, ale jak zacznę za bardzo, to wiesz... moja żona w ogóle nie jest zazdrosna, typowa kobieta". Pod adresem kolejnych dwóch kandydatek pada stwierdzenie: "Tutaj mamy dwie najbardziej chyba aktywne, powiedziałbym wręcz, że napalone". "No i pani od seksu" - dodaje Smogorzewski. 

W piątek wieczorem rzecznik PO Jan Grabiec poinformował, że Smogorzewski złożył rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. "To jest uderzenie w całą narrację tak zwanej zjednoczonej opozycji, która budowała swój wizerunek na dbaniu o prawa kobiet (...) równości i przestrzeganiu pewnych zasad; ten cały wizerunek dzisiaj legł w gruzach" - ocenił Suski w TVP1. 

Na nagraniu widać jak obecny na konwencji rzecznik PO Jan Grabiec wręcza Smogorzewskiemu szablę ze słowami: "Prowadź nas do boju". W sobotę politycy PiS zaapelowali o odwołanie Grabca z funkcji rzecznika PO. Według Suskiego, zachowanie Grabca pokazuje jego "wewnętrzną akceptację" dla zachowań takich, jak Smogorzewskiego. 

W niedzielę portal TVP Info podał, że Grabca mogłaby zastąpić posłanka Joanna Mucha. "Jeżeli podejmą taką decyzje, że zmienią rzecznika, to będzie oznaczało, że rzeczywiście to im (Platformie) szkodzi, chcą od tego uciec, ale tak naprawdę nie zmieniają poglądów" - powiedział Suski.

Kandydat na wiceprezydenta stolicy Piotr Guział zaapelował w poniedziałek w imieniu sztabu Patryka Jakiego, by organizacje broniące praw kobiet, organizacje feministyczne i m.in. Kongres Kobiet zajęły jednoznaczne stanowisko ws. słów prezydenta Legionowa Romana Smogorzewskiego. 
Guział skrytykował też podczas konferencji prasowej postawę rzecznika PO Jana Grabca, który - jak ocenił polityk - "rechotał" podczas przemówienia Smogorzewskiego. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 24 września

Niedziela, XXV Tydzień zwykły
Dla mnie bowiem żyć – to Chrystus,
a umrzeć – to zysk.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 20, 1-16a
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz „Idziemy” - Do każdego inaczej

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)



Newsletter