28 listopada
sobota
Leslawa, Zdzislawa, Stefana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dwa ordery dla KAI

Ocena: 0
298

Watykański Order św. Grzegorza Wielkiego i Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski za „wybitne zasługi w pracy dziennikarskiej i działalności społecznej” otrzymał Marcin Przeciszewski, redaktor naczelny Katolickiej Agencji Informacyjnej, z okazji ćwierćwiecza tej instytucji.

fot. BP KEP

Długie i gromkie brawa współpracowników i przyjaciół KAI zebranych na jubileuszowej Mszy Świętej i uroczystej gali nie zostawiały wątpliwości, że odznaczenia trafiły do właściwej osoby.

– Przyjmuję je jako wyraz docenienia pracy całego zespołu Katolickiej Agencji Informacyjnej, który od 25 lat odgrywa rolę pomostu pomiędzy Kościołem a światem mediów – powiedział red. Przeciszewski.

– W imieniu Konferencji Episkopatu Polski pragnę podziękować wszystkim pracownikom KAI za to, że starają się uwrażliwiać ludzi na zagrożenia dla pokoju, których źródło tkwi w samym człowieku i w strukturach społecznych – mówił abp Stanisław Gądecki podczas koncelebrowanej z udziałem wielu biskupów i licznych księży współpracowników Mszy Świętej w Sanktuarium św. Faustyny w Warszawie 4 grudnia. – Przez ćwierć wieku agencja wpisała się na trwałe w polski pejzaż kościelny, uzyskała też wysoką pozycję na rynku medialnym. Wśród odbiorców KAI są media zarówno katolickie, jak i świeckie – podkreślił.

Wcześniej z okazji jubileuszu odbyła się debata „Kościół w Polsce: satysfakcje, nadzieje, obawy”. W dyskusji prowadzonej przez Tomasza Królaka (KAI) udział wzięli: abp Henryk Hoser SAC, Marcin Przeciszewski, Joanna Krupska, Krzysztof Zanussi, ks. Wojciech Sadłoń SAC i o. Maciej Zięba OP.

W uroczystej gali wzięli udział m.in. nuncjusz apostolski w Polsce abp. Salvatore Pennacchio, który wręczył Medal Pontyfikatu, bp Jerzy Samiec z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, delegacja Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego z listem od abp. Swiatosława Szewczuka, delegacja Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego w Polsce, minister Adam Kwiatkowski z Kancelarii Prezydenta RP, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, senatorowie, posłowie oraz przedstawiciele instytucji kultury i mediów. Galę uświetnił entuzjastycznie przyjęty występ Karoliny Cichej z zespołem – ekumeniczny przegląd artystycznie zaaranżowanych pieśni świątyń Podlasia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarz i publicystka, współautorka m.in. "Poradnika dla dziennikarzy i wydawców gazet lokalnych" oraz " Podstaw warsztatu dziennikarskiego", prowadzi zajęcia na Wydziale Dziennikarstwa UW, współtwórca i była, wieloletnia sekretarz redakcji tygodnika "Idziemy".

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 listopada

Sobota, XXXIV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę
Bo Pan jest Bogiem wielkim.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ap 22,1-7;Ps 95,1-7c; Łk 21,34-36
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter