14 października
poniedziałek
Liwii, Kaliksta, Bernarda
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zainspirowany do wdzięczności

Ocena: 4.5
686

Wiara zbudowana na fundamencie doświadczeń jest wiarą prawdziwą - mówi Ivan Komarenko, piosenkarz i aktor, w rozmowie z Martą Jacukiewicz.

fot. Maggie Habieda

Mimo że nie słychać o Panu za dużo w mediach, cały czas jest Pan zawodowo aktywny. Nie tylko w kraju?

Gram dużo koncertów, również poza granicami. W Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej zagrałem dla Polonii na Białorusi. Zaprosił mnie tam ksiądz zainspirowany wywiadem, jakiego udzieliłem dla jednego z portali. Był to dla mnie znak z nieba, że zrobiłem coś dobrego.

Dobro w Pana życiu jest obecne cały czas, co widać po uczynkach. Skąd pomysł na prowadzenie chóru dziecięcego w Republice Południowej Afryki?

Mam bardzo dobrą znajomą, Beatę. Razem z mężem już od kilku lat zapraszali mnie do siebie w odwiedziny. Akurat miałem wolniejszy czas. Zadzwoniłem do niej i zapytałem, czy zaproszenie jest aktualne. W jednej z rozmów opowiedziała mi trochę o Republice Południowej Afryki, ale wspomniała również, że opiekują się kilkorgiem afrykańskich dzieci. Wtedy przyszedł mi do głowy pomysł, by może czegoś te dzieci nauczyć, na przykład moich piosenek. Powiedziałem mojemu gitarzyście Tomkowi Łabanowskiemu, że przetłumaczę na angielski piosenkę: „Tak mówił papież” i spróbuję tę piosenkę z dziećmi zaśpiewać, a może nawet nagrać teledysk. I tak się stało. W ciągu miesiąca nauczyliśmy dzieci śpiewać, tańczyć. Była premiera teledysku. Wszystko było wspaniale.

Jak to się stało, że wystąpił Pan przed papieżem Franciszkiem?

Któregoś dnia zadzwoniła do mnie dziennikarka i zapytała, czy w związku z tym, że w 2016 r. Światowe Dni Młodzieży będą w Polsce, nie zechciałbym przywieźć dzieci, z którymi nagrałem teledysk w RPA, a co za tym idzie – wystąpić przed papieżem. Wiedziałem, że będzie to trudne, ale pomysł bardzo mi się spodobał.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 39 (728), 29 września 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 14 października 2019 r.


Ivan Komarenko (ur. 1976) – polsko-rosyjski piosenkarz i aktor. Podczas pierwszego pobytu w Polsce, w Częstochowie na ŚDM w 1991 r., zapragnął zacząć nowe życie w naszym kraju, który go zauroczył. Po powtórnym przyjeździe zamieszkał w ośrodku dla dzieci niewidomych w Laskach, gdzie również pracował. Studiował polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Występował w serialach. Z zespołem Ivan i Delfin ogromną popularność zdobył piosenką „Jej czarne oczy”. Reprezentował Polskę w 50. Konkursie Piosenki Eurowizji. Koncertuje nie tylko w Polsce, ale także dla Polonii (m.in. Niemcy, Włochy, Belgia, Wielka Brytania, USA).

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 14 października

Nie zatwardzajcie dzisiaj serc waszych,
lecz słuchajcie głosu Pańskiego. 

Dziś w Kościele:
poniedziałek, XXVIII tygodnia zwykłego 
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Kaliksta I, papieża i męczennika albo wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rz 1,1-7; Ps 98 (97),1-4; Łk 11,29-32
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

Po Anielskiej serii przypominamy Spotkania z Aniołami - seria I (co dzień nowy odcinek)
1. Po co są Aniołowie?
2. Dogmaty anielskie
3. Misja anielska
4. Anioły w Starym Testamencie; 5. Chrystus jest centrum świata; 6. Aniołowie w chwilach pokusy

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -