7 grudnia
czwartek
Marcina, Ambrożego, Teodora
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Władysławowo: "Chrześcijańskie kino na fali"

Ocena: 0
2768
Zabrakło miejsc, musieliśmy dostawiać ławki – mówi z satysfakcją proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP we Władysławowie, ks. Marek Jarząbek. 20150716 15:53
jrst / Gdańsk (KAI), sg


120 osób, dzień w dzień, na wieczornym seansie w nadmorskiej miejscowości to najlepszy dowód na to, że pomysł "Chrześcijańskiego kina na fali" był trafiony.

Codziennie o godzinie 20.00 sala parafialna zamienia się kino. Pokazywane są filmy, których próżno szukać w ofercie multipleksów. „Tajemnica tajemnic”, „Powrót do domu”, "Ja jestem” i kilkadziesiąt innych to ambitne kino nurtu chrześcijańskiego. Okazuje się, że ludzie nawet na wakacjach chcą takie filmy oglądać. - W sezonie na Półwysep Helski przyjeżdżają tysiące turystów spragnionych letniego relaksu. My – duszpasterze – musimy szukać nowych pomysłów dla turystów - powiedział ks. Marek Jarząbek.

„Chrześcijańskie kino na fali” to propozycja przygotowana wspólnie z poznańską Fundacją PRO PUBLICO. – Filmy wybieramy starannie, to naprawdę dobre kino z przesłaniem – powiedział Mateusz Marszał z zarządu Fundacji. – Dodatkowo, przed niedzielnymi seansami proponujemy spotkania z młodymi małżeństwami, które przedstawiają swoje świadectwa spotkania z Bogiem. Mówią o swoich osobistych relacjach, o wspólnym poszukiwaniu swojej drogi w życiu. Widzę, że ludzie są spragnieni takich kontaktów, otwierają się – dodał Marszał.

Na seanse przychodzą osoby w różnym wieku, młode pary, starsi. Przychodzą też całe rodziny. Na niedzielnych spotkaniach ewangelizacyjnych można także kupić dobrą książkę. I zacząć ją czytać już na miejscu, przysiadając na wyjątkowej ławeczce – obok postaci Jana Pawła II.

„Chrześcijańskie kino na fali” można obejrzeć codziennie o godzinie 20.00 we Władysławowie, w Auli Domu parafialnego im. Jana Pawła 2, Aleja Żeromskiego 32.


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 7 grudnia

Czwartek, I Tydzień Adwentu - wspomnienie św. Ambrożego
Szukajcie Pana, gdy można Go znaleźć,
wzywajcie Go, gdy jest blisko.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 7, 21. 24-27
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP: 29 XI-7 XII
Nowenna do św. Jana od Krzyża

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter