24 lutego
sobota
Macieja, Bogusza, Sergiusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W obronie parku

Ocena: 0
1248

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty już od sześciu lat prezentuje bardzo dobre filmy dla dzieci wybrane spośród najlepszych nowych produkcji tego typu na świecie.

fot. Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Robi to w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Wiele z tych utworów wchodzi później na ekrany kin. Z powodu pandemii dystrybucja została przeniesiona na platformę VOD – i naprawdę warto tam zajrzeć.

Oto wśród innych festiwalowych propozycji można obejrzeć klimatyczną łotewsko-polską koprodukcję „Jakub, Mimmi i gadające psy”. Film został w szóstej edycji Kina Dzieci uhonorowany Nagrodą Dziennikarzy. Uwagę zwraca przede wszystkim oryginalna, przyjemne dla oka animacja, ale także świetnie budująca nastrój muzyka Krzysztofa A. Janczaka. Jest i wciągająca fabuła w duchu przyjaźni, solidarności i współodpowiedzialności za najbliższe otoczenie.

Kiedy Jakub, refleksyjny syn architekta z wielkiego miasta, trafia czasowo pod opiekę nieznanego wujka z prowincjonalnej Maskaczki, musi się zmierzyć z odmiennością środowiska i stylu życia. Początkowo relacje z zaczepną kuzynką Mimmi nie układają się najlepiej. Do czasu… Kiedy w parku rozpoczyna się budowa drapacza chmur, dzieci muszą zawrzeć sojusz w obronie ich ulubionego mikroświata. Z pomocą przychodzi miejscowy gang gadających psów pod komendą mądrego Bossa. Jednak przyjaźń i zaufanie będą jeszcze wielokrotnie wystawiane na próbę…

Ten piękny film o dziecięcej odwadze i bezkompromisowości oraz szacunku wobec ludzi, zwierząt i miejsc naprawdę zasługuje na wspólny seans w domowym kinie. Jest co obejrzeć i o czym później pogadać.

 

 


Jakub, Mimmi i gadające psy”. Film familijny. Łotwa/Polska, 2019. 70 minut. Reżyseria: Edmunds Jansons. Dubbing. Dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty na VOD

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Redaktorka i felietonistka "Idziemy". Autorka książek "Cudownie być mamą" i "Pierwsza Biblia mojego dziecka". Wraz z mężem wieloletnia animatorka Spotkań Małżeńskich. Mama dwóch córek i czterech synów.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 lutego

Piątek, I Tydzień Wielkiego Postu
Odrzućcie od siebie wszystkie grzechy
i uczyńcie sobie nowe serce i nowego ducha.


+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 5, 20-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Modlitwa o dobre przeżycie Wielkiego Postu
Modlitwa o optymizm w codzienności
+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszMateriał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter