20 października
wtorek
Ireny, Kleopatry, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W obronie parku

Ocena: 0
673

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty już od sześciu lat prezentuje bardzo dobre filmy dla dzieci wybrane spośród najlepszych nowych produkcji tego typu na świecie.

fot. Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Robi to w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Wiele z tych utworów wchodzi później na ekrany kin. Z powodu pandemii dystrybucja została przeniesiona na platformę VOD – i naprawdę warto tam zajrzeć.

Oto wśród innych festiwalowych propozycji można obejrzeć klimatyczną łotewsko-polską koprodukcję „Jakub, Mimmi i gadające psy”. Film został w szóstej edycji Kina Dzieci uhonorowany Nagrodą Dziennikarzy. Uwagę zwraca przede wszystkim oryginalna, przyjemne dla oka animacja, ale także świetnie budująca nastrój muzyka Krzysztofa A. Janczaka. Jest i wciągająca fabuła w duchu przyjaźni, solidarności i współodpowiedzialności za najbliższe otoczenie.

Kiedy Jakub, refleksyjny syn architekta z wielkiego miasta, trafia czasowo pod opiekę nieznanego wujka z prowincjonalnej Maskaczki, musi się zmierzyć z odmiennością środowiska i stylu życia. Początkowo relacje z zaczepną kuzynką Mimmi nie układają się najlepiej. Do czasu… Kiedy w parku rozpoczyna się budowa drapacza chmur, dzieci muszą zawrzeć sojusz w obronie ich ulubionego mikroświata. Z pomocą przychodzi miejscowy gang gadających psów pod komendą mądrego Bossa. Jednak przyjaźń i zaufanie będą jeszcze wielokrotnie wystawiane na próbę…

Ten piękny film o dziecięcej odwadze i bezkompromisowości oraz szacunku wobec ludzi, zwierząt i miejsc naprawdę zasługuje na wspólny seans w domowym kinie. Jest co obejrzeć i o czym później pogadać.

 

 


Jakub, Mimmi i gadające psy”. Film familijny. Łotwa/Polska, 2019. 70 minut. Reżyseria: Edmunds Jansons. Dubbing. Dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty na VOD

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Redaktorka i felietonistka "Idziemy". Autorka książek "Cudownie być mamą" i "Pierwsza Biblia mojego dziecka". Wraz z mężem wieloletnia animatorka Spotkań Małżeńskich. Mama dwóch córek i czterech synów.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 października

Wtorek, XXIX Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera
Bądźcie podobni do ludzi oczekujących swego Pana...
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ef 2,12-22; Ps 85,9ab.10-14; Łk 12,35-38
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter