19 stycznia
środa
Henryka, Mariusza, Marty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Radosław Pazura o kryzysie w rodzinie

Ocena: 0
1696
– Wszyscy jesteśmy świadkami wielkiego kryzysu rodziny i wartości z nią związanych. Rozwiązaniem wydaje mi się powrót nas wszystkich na łono Kościoła – mówił Radosław Pazura na planie filmu „Bóg w Krakowie”.
2015-09-06 11:37
pra / Kraków (KAI), mz
 
Aktor wciela się w rolę biznesmena, który rozwodzi się ze swoją żoną-artystką.

– Wierzę w moc Kościoła, i że „bramy piekielne go nie przemogą”, i będzie tak, jak powinno być – że będzie liczyła się rodzina a małżeństwo to będzie nierozerwalny związek mężczyzny i kobiety – mówił Radosław Pazura, ale zaznaczył, że w tym kontekście Kościół musi być wierny Ewangelii.

– Zło nie śpi i trzeba być bardzo czujnym – zaznaczył aktor, zwracając uwagę na niepokojące, jego zdaniem, postulaty niektórych tzw. postępowych biskupów, dotyczące rozwiązań dla par żyjących w związkach niesakramentalnych. Według Pazury, świat i szatan chcą odwrócić naturalny porządek, „ale tak się nie stanie, bo dobro zwycięża”.

Radosław Pazura był obecny w Krakowie z związku z trwającymi zdjęciami do filmu „Bóg w Krakowie”. Aktor cieszy się na udział w ewangelizacyjnej produkcji Stowarzyszenia „Rafael”. Zdaniem Pazury interesujących i profesjonalnie zrobionych filmów z dobrym przesłaniem, które płynie z Pisma Świętego, gdzie „wszystko zmierza ku dobru, ku miłości, ku prawdzie”, będzie coraz więcej.

– Jest przesycenie gatunkami nijakimi, niedającymi pola do tego, żeby się zastanowić nad czymkolwiek; jest tylko tzw. sieczka, a ludzie naprawdę pragną zupełnie czegoś innego – mówi Pazura a jego zdaniem znakiem zapowiadającym zmianę jest wybór papieża Franciszka i samo jego imię. – Dla mnie to sygnał, że powinniśmy wejść na inny tor myślenia, żeby wchodzić głębiej w siebie i poszukiwać czegoś, co będzie dawało nam rozwój i drogę ku dobru – zaznacza aktor.

Premiera filmu „Bóg w Krakowie” planowana jest na maj 2016 roku.
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 stycznia

Środa, II Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
Jezus głosił Ewangelię o królestwie
i leczył wszelkie choroby wśród ludu.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mk 3,1-6
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter