19 września
czwartek
Januarego, Konstancji, Teodora
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Gminne serce kultury

Ocena: 0
498

Choć gmina liczy zaledwie kilkanaście tysięcy mieszkańców, śmiało można nazwać ją centrum kultury powiatu legionowskiego. Powstały w styczniu 2006 r. Ośrodek Kultury w Wieliszewie, dzięki swojej bogatej ofercie programowej, co miesiąc gości ok. sześciuset osób.

Fot. Katarzyna Kasjanowicz / Idziemy

Oferta, jaką przygotował Wieliszew, nie kończy się na grupie wiekowej dzieci i młodzieży licealnej, ale adresowana jest również do dorosłych. Obejmuje szeroki zakres dziedzin: od humanistycznych i artystycznych, poprzez sportowe, aż do tak niestandardowych jak zajęcia grupowe z robotyki i elektroniki czy modelarstwa lotniczego. Wielu uczestników stało się laureatami ogólnopolskich konkursów. Już sam budynek przy ul. Stanisława Moniuszki 2, swoją nietuzinkową formą, przyciąga uwagę. Instytucja w 2014 r. została połączona z Biblioteką Publiczną Gminy Wieliszew.


 

OD JAZZU DO REHABILITACJI

Odwiedzający mogą wziąć udział m.in. w warsztatach wokalnych i zajęciach z tkactwa artystycznego, spróbować sił w tańcu towarzyskim czy jazzowym, nauczyć się gry w szachy oraz opanować grę na gitarze. Wiele zajęć dostarcza też wiedzy, którą można wykorzystać w codziennym życiu: znajomość programowania i drukarki 3D (zajęcia komputerowe dla dzieci) czy zajęcia prozdrowotne z elementami rehabilitacji, skierowane dla każdego, bez względu na wiek i poziom sprawności fizycznej. W ofercie zajęć grupowych dla młodzieży od 16. roku życia i dorosłych znaleźć można również ciekawą inicjatywę sceniczną.

Teatr muzyczny Pod Pretekstem eksperymentuje z formą i wzbogaca swoje spektakle o teatr tańca, kabaret czy improwizację. Na uznanie zasługuje fakt, że nie jest koordynowany odgórnie przez pracowników Ośrodka Kultury. Za jego całokształt odpowiadają młodzi, zdyscyplinowani i systematyczni, choć bardzo zajęci ludzie. To pokazuje, że gmina Wieliszew potrafi zainspirować do własnych działań kulturotwórczych i uczynić z tego nieprzemijającą pasję.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 37 (726), 15 września 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 30 września 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 września

"Łaska i miłosierdzie nad Jego wybranymi i nad świętymi Jego opatrzność"

Dziś w Kościele: środa, XXIV tydzień zwykły
+ święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski 
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Mdr 4,7-15, Ps 148, Łk 2,41-52
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - do końca lata zapraszamy do przeglądu filmów SalveNET prezentowanych podczas minionych wakacji.Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -