25 kwietnia
czwartek
Marka, Jaroslawa, Wasyla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wdzięczni konsekrowanym

Ocena: 4.6
2013

Radio Warszawa 106,2 fm rusza z akcją wdzięczności dla osób życia konsekrowanego „Wdzięczni konsekrowanym”.

Fot. Radio Warszawa

Modlą się za nas. Adorują Jezusa. Wykonują prace, które często mało kto chce podjąć.  A poza tym są normalnymi ludźmi. Uprawiają sport, spotykają się ze znajomymi, mają swoje zainteresowania, obowiązki i zmartwienia.

Osoby oddane Bogu. Konsekrowani, bo o nich mowa, będą świętować 2 lutego. Radio Warszawa 106,2 fm udostępni im swoje media społecznościowe oraz antenę, tak by mogli podzielić się radością swojego powołania również ze Słuchaczami.

Chcemy podziękować Siostrom i Braciom zakonnym za ich posługę. Głoszą Słowo Boże, sprawują sakramenty, działają charytatywnie, modlą się za nas, ewangelizują, prowadzą przedszkola, szkoły, domy dziecka i domy opieki społecznej. Mamy też nadzieję, że akcja pomoże dotrzeć do serc, w których nowe powołania właśnie kiełkują, a wszystkim innym otworzy oczy na sens życia w zakonie i ukaże jego atrakcyjność

– mówi ks. dr Mariusz Wedziuk, redaktor naczelny Radia Warszawa.

Siostry i Bracia na co dzień nie mówią o sobie. Realizują powołanie w cichości i skromności. Zazwyczaj nie starają się przebić w mediach. Swoja akcją „Wdzięczni konsekrowanym” Radio Warszawa chce zachęcić zgromadzenia do pokazania tego, co mają najcenniejszego.

By włączyć się w akcję, należy nagrać kilkuminutowe video (mogą to być po prostu nagrania telefonem komórkowym) i opowiedzieć w telegraficznym skrócie o Zgromadzeniu, jego charyzmacie, aktywnościach czy specyfice. Filmy mają pokazać sens i radość codziennego wspólnotowego życia dla Chrystusa oraz bliźnich. Nagranie należy zamieścić do 30 stycznia 2023 r. w mediach społecznościowych z oznaczeniem Radia Warszawa oraz #konsekrowani. 

W Dzień Życia Konsekrowanego z niektórymi Siostrami lub Braćmi czy Ojcami dziennikarze Radia Warszawa porozmawiają na antenie. Akcja odbywa się w Radiu Warszawa po raz drugi. Zaproszone są do niej wszystkie Zgromadzenia, które wzięły w niej udział w ubiegłym roku, ale także nowe.

Radio Warszawa nadaje od 1991 r. Można go słuchać na 106,2 fm oraz przez stronę internetową www.radiowarszawa.com.pl. Wybrane materiały prezentowane są przez FB, Spotify, Instragram, YT czy Tweeter. Stacja prezentuje audycje religijne, publicystyczne, kulturalne i edukacyjne. Szuka w świecie dobra, piękna i prawdy. Jej misją jest integracja mieszkańców Warszawy i okolic. 

Od 1996 r. stacja mieści się na ul. Floriańskiej 3 w Warszawie. Jej właścicielem jest diecezja warszawsko-praska.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 kwietnia

Środa, IV Tydzień wielkanocny
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 12, 44-50
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do MB Królowej Polski 24 kwietnia - 2 maja

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter