27 stycznia
piątek
Przybysława, Anieli, Jerzego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Watykan ponownie apeluje o wielkanocny rozejm

Ocena: 4.4
511

Stolica Apostolska ponownie zaapelowała o zawieszenie broni na Ukrainie w okresie obchodzonych w Kościołach wschodnich 24 kwietnia (według kalendarza juliańskiego) Świąt Wielkanocnych. Mówi o tym opublikowany dzisiaj komunikat Stolicy Apostolskiej.

fot. arch.www.idziemy.pl

W Niedzielę Palmową papież Franciszek wezwał do zawarcia wielkanocnego rozejmu w celu osiągnięcia pokoju. Stolica Apostolska i Ojciec Święty przyłączają się do apelu, jaki Antonio Guterres, Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych, w porozumieniu z Jego Błogosławieństwem Światosławem Szewczukiem, zwierzchnikiem Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego, wystosował 19 kwietnia br. o rozejm z okazji obchodów Wielkanocy według kalendarza juliańskiego, przypadających 24 kwietnia.

Wiedząc, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych, wzywają Pana, aby ludność uwięziona w strefach wojny mogła zostać ewakuowana i aby wkrótce został przywrócony pokój, oraz proszą rządzących państwami, żeby wysłuchali wołania ludzi o pokój

– czytamy w watykańskim komunikacie.

Watykańskie Biuro Prasowe przypomniało, że jest to już kolejny apel o zawieszenie broni. W Niedzielę Palmową Ojciec Święty wezwał do zawarcia wielkanocnego rozejmu w celu osiągnięcia pokoju. Potem z takim apelem zwróciła się też Światowa Rada Kościołów, która o interwencję w tej sprawie poprosiła nawet patriarchę Cyryla. W watykańskim komunikacie prasowym podkreślono, że wiedząc, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych, sygnatariusze apelu modlą się do Pana, aby ludność uwięziona w strefach wojny mogła zostać ewakuowana i aby wkrótce został przywrócony pokój.

W czasie, kiedy Watykan poinformował o kolejnym apelu Franciszka o rozejm z Rosji napłynęły informacje, że odrzuciła propozycję Antonio Guterresa, sekretarza generalnego ONZ wprowadzenia wielkanocnej przerwy humanitarnej. Przedstawiciel tego kraju stwierdził na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ, że „wezwania do pokoju i zawieszania broni są w tych okolicznościach bardzo nieprawdziwe i nieszczere”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 stycznia

Piątek, III tydzień zwykły
Powierz Panu swą drogę, *
zaufaj Mu, a On sam będzie działał.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 4, 26-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter