2 lipca
sobota
Jagody, Urbana, Marii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W Pakistanie zastrzelono kapłana

Ocena: 5
511

W Pakistanie na przedmieściach Peszawaru został zastrzelony 75-letni kapłan, ojciec William Siraj. Uzbrojeni napastnicy na motorze zaatakowali duchownego, gdy przebywał w swoim samochodzie. Wraz z nim znajdowało się tam dwóch innych kapłanów, z których jeden został ranny.

Fot. PAP/EPA/BILAWAL ARBAB

Nikt jeszcze nie przyznał się do napadu, który przywódcy Kościoła w Pakistanie potępili jako tchórzliwy atak, będący również wynikiem niezdolności państwa do ochrony mniejszości w tym kraju. Lokalna policja obecnie bada wszystkie ślady zbrodni, co może pomóc w zrozumieniu motywu morderstwa. Wysłuchuje zeznań, które mogą rzucić światło na to zdarzenie, ale przede wszystkim na sprawców i motywy.

Wiele wskazuje na to, że może to być kolejny atak islamskich ekstremistów, którzy już kilkakrotnie dopuszczali się poważnych aktów przemocy wobec niemuzułmanów, a w szczególności wobec niewielkiej społeczności chrześcijańskiej, stanowiącej 1,27 proc. ogółu ludności. Zagrożenia przybrały na sile zwłaszcza po zwycięstwie talibów w Afganistanie: od sierpnia ubiegłego roku zbrojne grupy talibów w Pakistanie zintensyfikowały swoją działalność, podobnie jak grupy związane z tzw. „Państwem Islamskim”.

Chrześcijanie niosą zwłoki księdza, który został zastrzelony, fot. PAP/EPA/BILAWAL ARBAB,

Pakistan nie jest jedynym krajem, w którym prześladuje się chrześcijan. Sąsiedni Afganistan zajmuje pod względem dyskryminacji pierwsze miejsce (po 20 latach Korea Północna spadła na drugie miejsce, choć prześladowania w tym kraju rosną), a ponad 360 milionów chrześcijan na świecie doświadcza poważnych prześladowań i dyskryminacji (jeden chrześcijanin na siedmiu) - wynika z rocznego raportu opublikowanego niedawno przez organizację „Open Doors”.

Przeczytaj także:

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 lipca

Sobota, XIII Tydzień zwykły - Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę
Będę słuchał tego, *
co Pan Bóg mówi:

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 9, 14-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter