18 grudnia
wtorek
Gracjana, Bogusława, Laurencji
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W obronie chrześcijan

Ocena: 5
574

Świadectwo Anny Marii Jalalifar, nawróconej na katolicyzm Iranki, było najbardziej poruszającym punktem czwartej edycji Europejskiego Kongresu w Obronie Prześladowanych Chrześcijan, który odbył się 30 listopada w Krakowie.

fot. materiały organizatora

Inicjatorem i organizatorem Kongresu jest od początku prof. Ryszard Legutko, przewodniczący Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) w Parlamencie Europejskim. Tematem tegorocznego spotkania była dyskryminacja chrześcijan w Europie. To zjawisko, jak zaznaczył prof. Legutko, nasila się na naszym kontynencie. Przybiera różne formy: od upokarzania, ostracyzmu i innych form przemocy werbalnej, aż po przemoc fizyczną i prawną. Jednym z ostatnich przejawów dyskryminacji chrześcijan w prawie unijnym mogą być prace nad likwidacją klauzuli sumienia, która pozwala np. lekarzom uchylać się od wykonywania aborcji. Kolejną przyczyną, na co zwracali uwagę zaproszeni prelegenci, jest niespotykana dotąd skala migracji do Europy z krajów islamskich, działanie lobby LGTBG i gender oraz wcielanie w życie utopii tzw. społeczeństwa otwartego.

W spotkaniu uczestniczyli politycy, dziennikarze, prawnicy i duchowni z Polski i zza granicy, analizujący niebezpieczne przemiany na naszym kontynencie. Obradom w auli Zgromadzenia Księży Misjonarzy przesłuchiwało się kilkaset osób. Towarzyszyło mu także spore zainteresowanie mediów, ale wyłącznie tych publicznych, katolickich bądź konserwatywnych. Po raz kolejny okazało się, że dla dominujących mediów liberalnych i lewicowych prześladowanie chrześcijan – w odróżnieniu od niechęci wobec wyznawców innych religii – nie jest tematem wartym uwagi. Anna Maria Jalalifar, która nawróciła się na chrześcijaństwo przed laty, po ucieczce z Iranu do Austrii, mówiła o zagrożeniu dla jej bezpieczeństwa i życia, z jakim styka się w tym kraju wraz z napływem islamskich imigrantów. Z powodu islamizacji Gratzu musiała opuścić miasto.
 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 49 (687), 9 grudnia 2018 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 26 grudnia 2018 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -