26 września
niedziela
Wawrzynca, Kosmy, Damiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Obchody 120. rocznicy urodzin Prymasa Wyszyńskiego

Ocena: 4.95
1040

We wtorek 3 sierpnia br. przypada 120. rocznica urodzin kard. Stefana Wyszyńskiego. Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Bronakowskiego w Zuzeli, miejscu urodzin Prymasa, to jedno z wielu wydarzeń mających na celu uczczenie jubileuszu urodzin Sługi Bożego.

Fot. prymaswyszynski.pl/Instytut Prymasowski, wyszynskiprymas.pl

1 sierpnia o godz. 13.00, w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Zuzeli nad Bugiem, miejscu urodzin Prymasa Tysiąclecia, została odprawiona uroczysta Msza święta pod przewodnictwem bp. Tadeusza Bronakowskiego, biskupa pomocniczego diecezji łomżyńskiej, upamiętniająca rocznicę przyjścia na świat Sługi Bożego.

Serdecznie zapraszam do odwiedzin małej Zuzeli, miejsca, gdzie się wszystko zaczęło dla Prymasa Tysiąclecia, Naszego świętego Rodaka. Powinno to być potrzebą serca każdego Polaka, w myśl przesłania: Kto chce zrozumieć poetę, powinien udać się do jego kraju". Tak też, aby lepiej zrozumieć życie i posługę Stefana Wyszyńskiego, warto przybyć do Jego rodzinnej Zuzeli.

– zachęca ks. proboszcz Jerzy Krysztopa.

>> Uroczysta Msza św. w Zuzeli - rodzinnej miejscowości kard. Wyszyńskiego

Ponadto Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego przygotowało z okazji 120. rocznicy urodzin Sługi Bożego piknik urodzinowy dla najmłodszych przy Krakowskim Przedmieściu, w sąsiedztwie pomnika Prymasa Tysiąclecia. 3 sierpnia, od godz. 14.00 do 18.00 odbywać się tam będą warsztaty edukacyjne. O godz. 16.00 i o 17.00 zaplanowany jest teatrzyk dla dzieci. Natomiast o godz. 18.00 spod pomnika Prymasa Tysiąclecia wyruszy edukacyjny spacer „Warszawa Prymasa”.

Przeczytaj także: Piknik z okazji urodzin kard. Wyszyńskiego - 3 sierpnia

W przygotowaniu do beatyfikacji kard. Wyszyńskiego, która będzie miała miejsce 12 września br., Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego przygotowało także wystawę plenerową na Krakowskim Przedmieściu nt. najważniejszych słów Prymasa z kolejnych dekad jego życia. Wystawę można oglądać do 16 sierpnia.

Zobacz też: "Czas to miłość" - nowa wystawa plenerowa przy pomniku kard. Wyszyńskiego

Z kolei 6 sierpnia rozpoczynają się 33-dniowe Rekolekcje „Beatyfikacja33”, przygotowane przez wydział duszpasterstwa archidiecezji warszawskiej we współpracy z Fundacją Tota Tua, które potrwają do 8 września. Można będzie w nich uczestniczyć w parafiach lub w formie online. Są jedną z form przygotowania duchowego do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej.

Więcej informacji: Rekolekcje "Beatyfikacja33"

W związku ze 120. rocznicą urodzin oraz z 40. rocznicą śmierci Prymasa, Sejm i Senat ustanowił rok 2021 Rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Prymas Tysiąclecia jest przede wszystkim wzorem szacunku dla każdego człowieka. Jego przykład jest nam potrzebny na dzisiejsze czasy

– napisali parlamentarzyści.

Zachęcamy do lektury:

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 26 września

XXVI Niedziela zwykła
Słowo Twoje, Panie, jest prawdą,
uświęć nas w prawdzie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mk 9,38-43.45.47-48
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Powołani (komentarz "Idziemy")

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarze

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter