20 czerwca
środa
Diny, Bogny, Florentyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Miejsce, które przyciąga

Ocena: 0
740

Woda Życia wypełnia po brzegi kościół św. Jakuba przy warszawskim placu Narutowicza. W każdy wtorek, od 20 lat.

fot. Mariusz Sztompka/Woda Życia

Na każdym ze spotkań wspólnoty pojawia się kilkanaście nowych osób. Nie wszyscy odkrywają tutaj swoje miejsce. Ale wielu chce spróbować. Co ich tak przyciąga?

Woda Życia powstała w 1998 r. z inicjatywy ks. Romana Trzcińskiego, wieloletniego duszpasterza Ruchu Światło-Życie, a obecnie – z nominacji papieża Franciszka – również misjonarza miłosierdzia. Jej podstawowym charyzmatem jest ewangelizacja.

Początkowo była duszpasterstwem stricte akademickim. Dziś przychodzą do niej ludzie w różnym wieku, szukający Boga i szczerej, żywej modlitwy. Nadal trafia tu dużo studentów, zwłaszcza z okolicznych akademików przy pl. Narutowicza. – Szukałem takiego miejsca, w którym można porozmawiać o Panu Bogu – mówi Wojtek Pietroń z Lublina, student informatyki na Politechnice Warszawskiej, w Wodzie Życia już od prawie dwóch lat. – Do wspólnoty przyciągają też ludzie. Tu poznałem osoby, dla których codziennością jest walka z grzechem, miłość do Pana Boga i ludzi, modlitwa, życzliwość, odpowiedzialność, pomoc. Odkryłem, że coś takiego może być normą – zaznacza.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 24 (662), 17 czerwca 2018 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 27 czerwca 2018 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka dziennikarstwa, etnologii i teologii. Od 2012 roku związana z tygodnikiem „Idziemy”. Należy do Wspólnoty Sant’Egidio.SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły